درآمد همراه اول از کارکرد مشترکان در مهر ماه و در دوره‌ای که دسترسی به اینترنت با اختلالات فراوانی مواجه بود، کاهش یافت.
براساس گزارش‌ فعالیت ماهانه همراه اول مجموع درآمد این شرکت از کارکرد مشترکان دائمی و اعتباری در دوره یک ماهه منتهی به ۳۰ مهر ۱۴۰۱ بیش از ۲۵۰۰ میلیارد تومان بوده، درحالی‌که این رقم در یک ماهه منتهی به ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ بیش از ۳۲۰۰ میلیارد تومان بود.
براساس گزارش سایت کدال درآمد حاصل از کارکرد مشترکان، مجموع درآمد سرویس‌های ارتباطی شامل مکالمه، پیام کوتاه، اینترنت و پیامک انبوه است که در یک ماه گذشته بیش از ۷۰۰ میلیارد تومان کم شده است. مجموع درآمد کارکرد مشترکان از ابتدای امسال با روندی افزایش رو‌به‌رو بود. با توجه به محدودیت و کندی و قطعی اینترنت و فیلتر به دو پلتفرم محبوب کاربران ایرانی یعنی واتساپ و اینستاگرام در مهرماه می‌توان کاهش درآمد همراه اول از کارکرد مشترکان را به اختلالات اینترنت مرتبط دانست. به‌ویژه که بخش مهمی از درآمد همراه اول در سال‌‌های گذشته از اینترنت دیتا بوده است.
این داده‌ها نشان می‌دهند که زیان‌های اقتصادی اختلالات و فیلترینگ اینترنت فقط مخصوص کسب‌وکارهای فضای مجازی و تولیدکنندگان خرد ساکن در شبکه‌های اجتماعی فیلترشده نیست. کاهش میزان مصرف مردم از اینترنت در این مدت ارائه‌دهندگان سرویس‌های اینترنت را هم تحت تأثیر قرار داده و آسیب‌های آن ادامه خواهد داشت.
پیش از این در نشستی در اتاق بازرگانی ایران هم مطرح شده بود که محدودیت‌های اینترنت به کل صنعت ICT آسیب می‌رساند.

لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهده‌ی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاح‌دید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.
در صورت مشاهده‌ی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آن‌ها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید.

داغ‌ترین مقالات هفته
داغ‌ترین‌های امروز

کاربران بیشتر به دنبال چه هستند؟

سرورهای زومیت توسط پارس پک میزبانی می‌شود.

source

توسط digitalwebmaster