دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
دانشمندان علوم اعصاب دانشگاه نورث وسترن و پزشکان مرکز صرع دانشگاه شیکاگو، اولین مطالعه روی فعالیت الکتریکی مغز را انجام داده‌اند.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
دانشمندان علوم اعصاب دانشگاه نورث وسترن و پزشکان مرکز صرع دانشگاه شیکاگو، اولین مطالعه روی فعالیت الکتریکی مغز را انجام داده‌اند تا به این سوال پاسخ دهند، چگونه محتواهایی که یاد می‌گیریم، در مغز ثبت می‌شود تا آنها را در زمان مورد نیاز به خاطر آوریم؟
نتایج اولیه این مطالعه نشان می‌دهد که خواب خوب شبانه در یادگیری نقش موثری دارد و شرکت کنندگان در آزمون یادگیری، که خواب خوب شبانه را تجربه کرده بودند، بهتر محتواهای مورد نظر را به خاطر می‌آوردند. محققان قسمت‌هایی از مغز را که با فرآیند ذخیره سازی اطلاعات در حافظه ارتباط دارد، مورد بررسی دقیق‌تری قرار دادند.
آنها برای پاسخ به این معمای مغز انسان، به اعماق مغز رفته تا ببینند موضوعات چگونه در حافظه ذخیره می‌شود و به نتایج جالبی نیز دست پیدا کرده‌اند.
در این مطالعه، فعالیت الکتریکی مغز 5 بیمار مورد بررسی قرار گرفته است.  پیش از این تحقیقات دیگری در مورد پردازش حافظه در طول خواب با استفاده از دستگاه انسفالوگرف (EEG) انجام شده است که در آن الکترودهایی روی سر فرد مورد بررسی قرار می‌دادند. در این مطالعه فعالیت الکتریکی داخل مغز با استفاده از کاشت الکترود در مغز مورد توجه قرار گرفته است.
«کن پالر»، از محققان ارشد این مطالعه می‌گوید خواب خوب می‌تواند نقش موثری در بهتر ذخیره شدن اطلاعات در مغز و به یادآوردن مجدد آنها داشته باشد.
زمانی که شرکت کنندگان در این مطالعه در اتاق بیمارستان خوابیده بودند، 10 الی 20 فایل صوتی در حین خواب برای آنها پخش شد. به گونه‌ای که آنها را از خواب بیدار نکند. این فایل‌های صوتی با اشیا و مکان‌هایی مرتبط بود که شرکت کنندگان قبل از خواب با لپ‌تاپ در حال یادگیری موضوعاتی مرتبط با آنها بودند.
محققان متوجه شدند که بعد از خواب کافی، شرکت کنندگان در سبک یادگیری فضایی بهبود قابل توجهی از خود نشان می‌دهند. در واقع خواب کافی و خوب در یادگیری آنها نقش داشته است.
نتایج این مطالعه نشان می‌دهد وجود فعالیت الکتروفیزیولوژیک در هیپوکامپ و ناحیه میانی مجاور قشر مغز، در زمان پخش صداها در هنگام خواب، به بهبود یادگیری سبک فضایی کمک می‌کند.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
مطمئن باشید که هرگز از سمت ما ایمیل‌های مزاحم (اسپم) دریافت نخواهید کرد.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط digitalwebmaster