دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
ساترن ۱، اولین موشک باربری تولید شده توسط ایالات متحده بود که برای پرتاب محموله‌های بزرگ و سنگین به فراتر از مدار زمین طراحی شد.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
ساترن ۱، اولین موشک باربری تولید شده توسط ایالات متحده بود که برای پرتاب محموله‌های بزرگ و سنگین به فراتر از مدار زمین طراحی شد.اولین پرواز آزمایشی این موشک‌ها در ۲۷ اکتبر ۱۹۶۱ انجام شد.
ساترن ۱ در مقایسه با موشک‌های آن زمان بزرگتر بود. موشک ژوپیتر- سی که اولین ماهواره آمریکایی را سه سال قبل از این پرتاب به مدار زمین رساند، سه برابر کوچیکتر از ساترن بود و میزان نیروی رانشی که ساترن ۱ می‌توانست تولید کند نیز بیش از ده برابر ژوپیتر- سی بود. ساترن با سوخت هیدروژن مایع کار می‌کرد و دارای سیستم هدایت و کنترل نیز بود.
با وجود اینکه اولین پرواز این موشک کمتر از یک ساعت طول کشید، بدون مشکل خاصی بود. موشک پس از پرتاب از کیپ کارناوال به ارتفاع ۸۵ مایلی رسید و با پروازی ۱۵ دقیقه‌ای در اقیانوس اطلس سقوط کرد.
تنها مشکل این پرواز، خاموشی موتورهای آن به‌ اندازه ۱.۶ ثانیه بود که مسئله مهمی محسوب نمی‌شد. دلیل آن نیز وجود بیش از حد اکسیژن مایع در موشک اعلام شد.
ده عدد از این موشک‌ها به‌طور آزمایشی و هر کدام با حمل محموله‌های گوناگونی به فضا پرتاب شدند. ساترن ۱ راه را برای توسعه بالابرهای فوق سنگین مثل ساترن ۵، که اولین انسان‌ها را در برنامه آپولو به فضا برد، باز کرد.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
مطمئن باشید که هرگز از سمت ما ایمیل‌های مزاحم (اسپم) دریافت نخواهید کرد.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط digitalwebmaster