گوگل اعلام کرد از سال آینده پشتیبانی گوگل کروم از ویندوز ۷ و ۸.۱ را پایان می دهد. آخرین نسخه آپدیت برای آنها نیز در سال آینده منتشر میشود. سپس انتشار نسخه های جدید برای ویندوزهای قدیمی متوقف خواهد شد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، نسخه کروم ۱۱۰ که احتمالا در ۱۸ […]
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
گوگل اعلام کرد از سال آینده پشتیبانی گوگل کروم از ویندوز ۷ و ۸.۱ را پایان می دهد. آخرین نسخه آپدیت برای آنها نیز در سال آینده منتشر میشود. سپس انتشار نسخه های جدید برای ویندوزهای قدیمی متوقف خواهد شد.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، نسخه کروم ۱۱۰ که احتمالا در ۱۸ بهمن منتشر میشود، آخرین نسخه از این مرورگر خواهد بود که از ویندوزهای قدیمی پشتیبانی می کند.
با وجود عدم پشتیبانی مایکروسافت از ویندوز ۷ از سال ۲۰۲۰ تاکنون، هنوز بسیاری از از کاربران در سراسر جهان از این سیستم عامل استفاده می کنند و این تصمیم گوگل می تواند سیستم های زیادی را تحت تاثیر قرار دهد. طبق گزارش های منتشر شده حدود ۱۰۰ میلیون دستگاه هنوز از این نسخه های ویندوز استفاده می کنند. عدم دریافت نسخه بروزرسانی برای مرورگر در این دستگاهها می تواند خطرات امنیتی را برای آنها به دنبال داشته باشد.
بعد از تاریخ اعلام شده توسط گوگل، مرورگر کروم همچنان در این دستگاه ها به کار خود ادامه میدهد اما دیگر بروزرسانی جدیدی دریافت نخواهد کرد. این کاربران دیگر قادر به دریافت آپدیت های بعدی و ویژگی های جدید نیستند که با خطراتی نیز همراه خواهد بود.
کارشناسان امنیتی دریافت آپدیت برای مرورگرها را بسیار مهم می دانند. پس از انتشار این خبر نیز توصیه می کنند تا این کاربران دیگر با سیستم عامل های قدیمی کار نکنند.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster