بر اساس گزارش خبرگزاری Commercial Times، اپل سفارش ساخت تراشه‌های نسل بعدی خود را برای TSMC ارسال کرده و این شرکت تایوانی تراشه‌های M2 پرو و M2 مکس را بر اساس فرآیند تولید 3 نانومتری خود طراحی می‌کند. این در حالی است که گمانه‌زنی‌های قبلی به استفاده‌ی این تراشه‌ها از فرآیند 5 نانومتری TSMC اشاره داشتند. انتظار می‌رود که اپل تراشه‌های یادشده را در ماه نوامبر سال جاری میلادی معرفی کند.
بر اساس این گزارش، پردازنده‌ی M2 پرو از 10 هسته و تراشه‌ی گرافیکی 20 هسته‌ای بهره برده و با نام رمز Rhodes Chop شناخته خواهد شد. درطرف دیگر، M2 مکس به 12 هسته و تراشه‌ی گرافیکی 38 هسته‌ای مجهز شده و نام رمز آن Rhodes 1C خواهد بود. همچنین تراشه‌ی M2 اولترا نیز نسبت به M2 مکس دارای دو برابر هسته‌ی مرکزی و گرافیکی بیشتر بوده و از نام رمز Rhodes 2C استفاده خواهد کرد.
با این وجود، گفته می‌شود که قدرتمندترین تراشه‌ی اپل M2 اکستریم نام دارد و اپل احتمالاً از آن در نسخه‌ی بعدی مک پرو استفاده می‌کند. این تراشه در دو نسخه‌ با 24 هسته و تراشه‌ی گرافیکی 76 هسته‌ای و همچنین 48 هسته با تراشه‌ی گرافیکی 152 هسته‌ای تولید خواهد شد. در حال حاضر به‌نظر می‌رسد که TSMC کار سختی برای تولید تمامی تراشه‌های یادشده دارد و از این رو ممکن است که موجودی مک بوک پروهای مجهز به M2 پرو و M2 مکس در زمان عرضه چندان زیاد نباشد.
منبع: Wccftech
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2022 TechFars All Rights Reserved

source

توسط digitalwebmaster