سرانجام نسخه جدید 1.iOS16 و IPadOS16.1 با بروزرسانی های جدید منتشر شد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، در حالی نسخه جدید IPadOS16.1 منتشر شد که قابلیت Stage Manager را نیز با خود به آیپدها آورده است. سیستم عامل های جدید اپل برای آیپد و آیفون در دسترس قرار گرفته است. این در […]
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
سرانجام نسخه جدید 1.iOS16 و IPadOS16.1 با بروزرسانی های جدید منتشر شد.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، در حالی نسخه جدید IPadOS16.1 منتشر شد که قابلیت Stage Manager را نیز با خود به آیپدها آورده است.
سیستم عامل های جدید اپل برای آیپد و آیفون در دسترس قرار گرفته است. این در حالیست که در نسخه IPadOS16.1 ویژگی آی مسیج نیز در آیپد ها مانند آیفون ها ارائه خواهد شد. در این بروزرسانی ابزار Stage Manage نیز برای آیپدعا در دسترس قرار گرفت. نسخه بتای این ابزار شامل باگ های زیادی بود. اما اکنون کارشناسان اپل می گویند این شرکت برخی از باگ های مهم را برطرف کرده است اما هنوز این ابزار کامل نیست.
برخی مشکلات ایجاد شده در مسیر توسعه نسخه جدید IPadOS باعث شد تا اپل نتواند آن را همزمان با iOS منتشر کند‌. بهمن دلیل بطور مستقیم به سراغ انتشار نسخه 16.1 رفت. با این وجود ویژگی Stage Manage امکان پشتیبانی از مانیتورهای خارجی را ندارد.
در نسخه جدید iOS نیز امکان دسترسی به بخش Live Activities و نوتیفیکیشن های آن برای توسعه دهندگان متفرقه بوجود آمد. این ابزار می تواند اطلاعات را در لحظه و با کمک قفل صفحه رهگیری کند‌. در iOS جدید امکان اجرای برنامه فیتنس پلاس بدون نیاز به اپل واچ فراهم شده است. بدین ترتیب سرویس اشتراکی این برنامه می تواند در اختیار کاربران بیشتری قرار بگیرد.
کلیه گوشی های آیفون جدید ، از آیفون ۸ و جدیدتر می توانند این نسخه از iOS را دریافت کنند. نسخه IPadOS نیز می تواند برای تمامی آیپدها پروها، آیپد ایر ، نسل سوم آیپدها و ۵، آیپد مینی ۵ و جدیدتر مورد استفاده قرار بگیرد.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster