محققان هنگ کنگی نوعی سیستم پوشیدنی لمسی جدید ساخته اند که با تقلید از حس های لمسی با وضوح بالا آن را با نرخ پاسخ سریع ارائه خواهد کرد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، یک تیم تحقیقاتی از دانشگاه سیتی هنگ کنگ با ساخت سیستم رندرینگ لمسی پوشیدنی تلاش کردند تا حس […]
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
محققان هنگ کنگی نوعی سیستم پوشیدنی لمسی جدید ساخته اند که با تقلید از حس های لمسی با وضوح بالا آن را با نرخ پاسخ سریع ارائه خواهد کرد.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، یک تیم تحقیقاتی از دانشگاه سیتی هنگ کنگ با ساخت سیستم رندرینگ لمسی پوشیدنی تلاش کردند تا حس های لمسی را بازسازی کنند. رندرینگ به فرآیند تولید ماشینی تصاویر با کمک مدل های محاسباتی گفته می شود.
این تیم تحقیقاتی از فناوری خود برای خواندن و لمس صفحه نمایش بریل استفاده کردند. این سیستم می تواند حس لامسه را در متاورس برای واقعیت مجازی اضافه کند. دکتر یانگ ژگبائو، سرپرست این مطالعه می گوید: امکان برقراری با خانواده و دوستان از راه دور از طریق تلفن همراه برای دیدن و شنیدن وجود دارد اما نمیتوان آنها را حس کرد. تاکنون حسگرهای زیادی بصورت دیجیتالی بری ارائه ویژگی های لمسی ساخته شده است. اما هنوز حسگری برای مجازی کردن حس لامسه ساخته نشده است.
بطور کلی محرک های لمسی به دو روش باز تولید می شوند: مکانیکی و الکتریکی. با اعمال نیروی مکانیکی روی پوست، احساسات لمسی پایدار ایجاد میشود. اما محرک های الکتریکی با عبور جریان الکتریکی از پوست، باعث برانگیختن حس لمس در محل الکترود میشوند. وضوح آنها بالاتر و پاسخ سریعتری را ارائه می کنند. محرک الکترولمس ساخته شده توسط این محققان نازک و انعطاف پذیر است و می توان آن را به یک انگشت پوش اضافه کرد.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster