بازار گوشی هوشمند در ماه‌های اخیر با رکود قابل‌ملاحظه‌ای روبه‌رو شده است بطوریکه در سه ماهه سوم ۲۰۲۲ با افت ۹ درصدی نسبت به سال گذشته مواجه شده است. این سه ماهه بدترین سه ماه بازار گوشی هوشمند از سال ۲۰۱۴ تاکنون است.
کارشناسان معتقدند که عوامل مختلفی از جمله بحران اقتصاد جهانی و جنگ اوکراین باعث کاهش تقاضا برای گوشی‌های هوشمند شده است و گفته می‌شود این وضعیت ممکن است تا یک سال آینده ادامه یابد. 
طبق گزارش موسسه Canalys، سامسونگ با در اختیار داشتن ۲۲ درصد از سهم بازار گوشی هوشمند و که ۱ درصد بیشتر از سال گذشته است همچنان پیشتاز بازار گوشی هوشمند‌ است. البته این شرکت در بخش گوشی‌ها رده‌بالا با کاهش فروش روبه‌رو شده لست، اما گوشی‌های میان‌رده این شرکت فروش خوبی داشته‌اند.
 اپل نیز با با سهم ۱۸ درصد جایگاه دوم را به خود اختصاص داده است و نسبت به سال گذشته ۳ درصد رشد داشته است که نتیجه بسیار خوبی است‌. سری جدید آیفون ۱۴ این شرکت ظاهرا با فروش خوبی مواجه شده است بنابراین اپل احتمالا در سه ماهه چهارم درآمد بسیار خوبی نصیب خود خواهد کرد. 
در رده سوم نیز شیائومی با سهم ۱۴ درصدی قرار دارد که تغییری نسبت به سال گذشته نداشته است و در مقابل سهم شرکت‌های چینی اوپو و ویوو به‌ترتیب به ۱۰ و ۹ درصد کاهش یافته است. سهم بازار سایر برندها نیز از ۲۸ به ۲۷ درصد کاهش یافته است. 
در هر حال، به نظر نمی‌رسد که در کوتاه مدت شاخد رشد قابل‌توجهی در بازار گوشی هوسمند باشیم و باید ببینیم در ادامه چه اتفاقاتی می‌افتد.
منبع: Gizchina
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2022 TechFars All Rights Reserved

source

توسط digitalwebmaster