دانشمندان با هدف شناسایی اختلالات روانی مانند افسردگی و شیروفرنی از هوش مصنوعی کمک گرفتند. این فناوری می تواند به تشخیص زودهنگام بیماری های روانی کمک کند. استفاده از دستبند های سلامتی امکان شناسایی این بیماری ها را تا ۸۰ درصد فراهم می کند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، محققان دانشگاه نان […]
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
دانشمندان با هدف شناسایی اختلالات روانی مانند افسردگی و شیروفرنی از هوش مصنوعی کمک گرفتند. این فناوری می تواند به تشخیص زودهنگام بیماری های روانی کمک کند. استفاده از دستبند های سلامتی امکان شناسایی این بیماری ها را تا ۸۰ درصد فراهم می کند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، محققان دانشگاه نان یانگ سنگاپور نوعی کیت تشخیصی توسعه دادند که از هوش مصنوعی برای شناسایی علائم بیماری های روانی استفاده می کند.
حتی امکان پیش بینی وضعیت فرد در آینده نیز وجود دارد. دکتر ایوا یوجیک، محقق ارشد این پروژه و دانشمند این دانشگاه می گوید: برای شناسایی اختلالات روانی در جسم افراد روش های مختلفی وجود دارد، اما دستگاه های پوشیدنی شناسایی آنها را راحت تر میکند. علائم شناسایی زیست نشانگرهای دیجیتال نام گذاری شدند.
از این اطلاعات برای آموزش هوش مصنوعی استفاده میشود. با دادن این اطلاعات به مدل یادگیری ماشینی می توان از آن برای شناسایی علتئم بیماری در فرد استفاده کرد. اعلام نتیجه نیست بصورت طیفی از صفر تا صد خواهد بود.
به گفته بوجیک، دقت این مدل همراه با دستبند ردیاب سلامتی به مدت زمان استفاده از آن بستگی دارد. در حال حاضر دقت این سیستم در شناسایی ۸۰ درصد است که می تواند با افزایش کیفیت داده ها به ۱۰۰ درصد هم برسد.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster