نسل نهم آیپد در حال حاضر با قیمت 329 دلار به عنوان ارزان‌ترین تبلت اپل در وب‌سایت رسمی این شرکت به فروش می‌رسد. هرچند که از این محصول به عنوان یک تبلت اقتصادی یاد می‌شود اما اپل در ساخت آن از آلیاژ آلومینیوم استفاده کرده که کیفیت بالایی دارد.
با این وجود، به‌نظر می‌رسد که اپل در ابتدا برنامه‌ای برای ساخت آیپد تمام فلزی نداشته و در واقع این شرکت قصد داشته تا با استفاده از پلاستیک در ساخت این محصول، قیمت نهایی آن را تا حد ممکن کاهش دهد. با این وجود، غول فناوری آمریکایی در نهایت از این تصمیم خود صرف نظر کرده و محصولی با بهترین کیفیت ممکن را در دسترس کاربران قرار داده است.
بر اساس گزارش مارک گورمن (Mark Gurman)، تحلیل‌گر مشهور بلومبرگ، اپل قصد داشته تا آیپد پلاستیکی خود را به همراه یک کیبورد ارزان با قیمت 500 دلار به بازار عرضه کند. این در حالی است که اپل در طی سالیان گذشته هیچ یک از محصولات خود را به همراه کیبورد جداگانه به بازار عرضه نکرده است. ظاهراً هدف اصلی اپل از این کار، رقابت در بازار کروم بوک‌ها و تبدیل‌کردن آیپد به محصول استاندارد این بازار بوده است.
در حال حاضر رویکرد اصلی اپل، ساخت یک محصول باکیفیت و ترغیب کاربران به خرید لوازم جانبی گران‌قیمت برای آن است. برای مثال، نسل دهم تبلت آیپد در حالت عادی 449 دلار قیمت دارد اما کاربران برای خرید کیبورد Magic Keyboard Folio و قلم هوشمند Apple Pencil آن باید به‌ترتیب 249 و 99 دلار هزینه کنند. به‌طور کلی به‌نظر می‌رسد که عدم عرضه‌ی آیپد پلاستیکی تصمیم درستی از سوی اپل بوده است چرا که در صورت عرضه‌ی این محصول، احتمالاً در آینده کیفیت سایر محصولات این شرکت نیز کاهش پیدا می‌کرد.
منبع: Wccftech
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2022 TechFars All Rights Reserved

source

توسط digitalwebmaster