آژانس فضایی اروپا قصد دارد طی مأموریتی جدید به نام انویژن، اکتشاف در سیاره زهره را آغاز کند. به گزارش‌ سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، از نخستین بررسی های زهره دهه ها می گذرد و هنوز نمی‌دانیم در پس جو متراکم و تحت تسلط دی اکسید کربن این سیاره چه می‌گذرد. هنوز مشخص نیست […]
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
آژانس فضایی اروپا قصد دارد طی مأموریتی جدید به نام انویژن، اکتشاف در سیاره زهره را آغاز کند.
به گزارش‌ سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، از نخستین بررسی های زهره دهه ها می گذرد و هنوز نمی‌دانیم در پس جو متراکم و تحت تسلط دی اکسید کربن این سیاره چه می‌گذرد. هنوز مشخص نیست این سیاره تاکنون دریاچه ای داشته یا خیر و حتی قابل سکونت بوده است یا نه.
در مقابل اطلاعات بیشماری از سیاره مریخ بدست آمده است. جامعه علوم سیاره ای معتقد است احتمالا دریاچه ها و رودخانه ای بزرگی پیش از این در این سیاره وجود داشته است. این سیاره روزی قابل سکونت بوده و حتی میزبان حیات میکروبی بوده است. در حالی که هنوز سیاره زهره برای دهه ها بصورت یک معما باقی مانده است.
آژانس فضایی اروپا قصد دارد طی یک ماموریت ۵۰۰ میلیون دلاری به نام انویژن، اطلاعات مربوط به این سیاره و تاریخچه آن را تغییر دهد. انویژن در سال آینده و با موشک آریان ۶۲ پرتاب خواهد شد و قرار است ۴ سال در مدار قرار داشته باشد. این اولین ماموریت به سمت زهره و ایجاد یک سیستم سنجش رادار زیرسطحی خواهد بود.قرار است این رادار در ماموریت ۴ ساله ویژگی های زیرسطحی این سیاره را مورد بررسی قرار دهد.
این رادار که از سوی ناسا ارائه میشود به تصویربرداری و نقشه برداری از سطح زهره خواهد پرداخت. علاوه بر آن آزمایش علمی رادیویی، میدان گرانش و جو این سیاره نیز مورد مطالعه قرار خواهد گرفت.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster