دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
در حال حاضر این پروژه با سرعت 130 کیلومتر در ساعت آزمایش شده، اما در آزمایش‌های بعدی این میزان تا 1000 کیلومتر افزایش پیدا می‌کند.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
محققان دانشگاه شمالی چین با موفقیت آزمایش یک سیستم قطار شبیه به هایپرلوپ (Hyperloop) را به پایان رسانده‌اند که در آن، قطارها در محیطی با خلاء کم در داخل یک لوله حرکت می‌کنند. اصطلاح Hyperloop به سیستم حمل‌و‌نقل پرسرعتی اشاره دارد که سال 2012 توسط ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا رایج شده است.
از نظر تئوری، این سیستم که از لوله‌های بلندی تشکیل شده، می‌تواند برای حمل‌و‌نقل و جابجایی افراد و همچنین کالاها مورد استفاده قرار گیرد. طبق گزارش‌های موجود، چین با انجام اولین آزمایش کامل چنین سیستمی که می‌تواند با سرعت 130 کیلومتر در ساعت حرکت کند، دستاورد جهانی بزرگی را کسب کرده است. این آزمایش روی خط آزمایشی 2 کیلومتری داتونگ در استان شانشی کشور چین انجام شده است.
در این گزارش همچنین اشاره شده که دانشگاه شمالی چین و سومین پژوهشکده شرکت علوم و صنعت هوافضای چین، به‌طور مشترک آزمایشگاهی را برای وسایل نقلیه پرسرعت راه‌اندازی کرده‌اند که در محیط‌های با خلاء کم کار می‌کنند.
اکنون این آزمایشگاه پس از موفقیت در آزمایش اولیه خود، در حال ساخت یک مسیر آزمایشی به طول 60 کیلومتر است. این مسیر در مقیاس کامل خود، امکان آزمایش قطارها با سرعتی معادل 1000 کیلومتر در ساعت را فراهم می‌کند.
هرچند ماسک اولین کسی نبود که درباره سیستم‌های حمل‌و‌نقل داخل لوله خلاء صحبت کرده، اما Hyperloop تا حد زیادی محصول فکری او است. شرکت تونل‌زنی ماسک یعنی The Boring Company و اسپیس ایکس، شرکت فضایی او، حتی بین سال‌های 2015 و 2019 یک مسیر آزمایشی برای میزبانی مسابقات Hyperloop ساختند.
با این حال، ماسک از ادامه ساخت هایپرلوپ دوری کرد و در عوض روی پروژه تونل‌های زیرزمینی کار کرد که در آن خودروهای برقی می‌توانستند در تونل‌هایی که زیر زمین حفر شده، مردم را جابجا کنند. بنابراین، هرچند اگر ماسک ممکن است این مفهوم را به نام خود ثبت کند، اما این چین است که در عملی کردن آن پیشرفت می‌کند.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
مطمئن باشید که هرگز از سمت ما ایمیل‌های مزاحم (اسپم) دریافت نخواهید کرد.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط digitalwebmaster