مطالعات اخیر محققان نشان می دهد حتی با لبخند زدن بصورت مصنوعی نیز می توان احساس شاد بودن داشت. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، لبخند زدن حتی بصورت مصنوعی در زمان احساس غم و اندوه می تواند راهی برای تسکین باشد. مطالعه جدید نشان می دهد لبخند مصنوعی و یا همان شکل […]
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
مطالعات اخیر محققان نشان می دهد حتی با لبخند زدن بصورت مصنوعی نیز می توان احساس شاد بودن داشت.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، لبخند زدن حتی بصورت مصنوعی در زمان احساس غم و اندوه می تواند راهی برای تسکین باشد. مطالعه جدید نشان می دهد لبخند مصنوعی و یا همان شکل دادن گونه ها به شکل لبخند نیز می تواند باعث احساس شادی در فرد شود.
اینکه لبخند مصنوعی نیز قادر است احساس ناراحتی را کاهش دهد، برای مدت ها ذهن محققان را مشغول کرده بود. یک گروه بین المللی از محققان به سرپرستی دانشگاه استنفورد برای اثبات این موضوع داده های را از ۳۸۷۸ شرکت کننده جمع آوری کردند. شرکت کنندگان به سه گروه تقسیم شدند. یک سوم آنها باید خودکاری را در دهان خود نگه می داشتند. یک سوم دیگر نیز باید حرکات چهره بازیگران خندان را تقلید کنند و بقیه نیز باید حالت لبخند مصنوعی داشته باشند. نیمی از هر سه گروه مجبور بودن در حین آزمایش به تصاویر شادی مانند گلها، بچه گربه ها، آتش بازی و غیره نگاه کنند. اما نیم دیگر تنها به تصاویر خالی نگاه کردند.یعد از پایان آزمایش از شرکت کنندگان خواسته شد تا میزان شادی خود را اعلام کنند. سپس این داده ها مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت.
نتیجه بدست آمده نشان داد که یادی شرکت کنندگانی که تصویر خندان بازیگران را تقلید کرده بودن بیش از بقیه بود. افرادی که تصاویر شاد را مشاهده کرده بودن نیز احساس بهتری داشتند. در مقابل افرادی که خودکار به دهان داشتند تغییرات زیادی را تجربه نکردند. این تحقیق نشان می دهد لبخند زدن حتی بصورت مصنوعی می تواند باعث احساس شادی شود و بالعکس ابروهایی درهم کشیده نیز احساس عصبانیت را در فرد افزایش می دهد.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster