فناوری جدید تاندربولت که اخیرا توسط اینتل رونمایی شد قادر است سه برابر سریعتر از تاندربولت کنونی داده ها را انتقال دهد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، نسل جدید رابط تاندربولت اینتل که اخیراً به نمایش گذاشته شد می تواند تا سه برابر سریعتر از تاندربولت ۴ داده ها را منتقل کند. […]
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
فناوری جدید تاندربولت که اخیرا توسط اینتل رونمایی شد قادر است سه برابر سریعتر از تاندربولت کنونی داده ها را انتقال دهد.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، نسل جدید رابط تاندربولت اینتل که اخیراً به نمایش گذاشته شد می تواند تا سه برابر سریعتر از تاندربولت ۴ داده ها را منتقل کند. هنوز نام رسمی این رابط مشخص نشده است می تواند پهنای باند ۸۰ گیگابیت در ثانیه از هر دو جهت ارائه کند. با توجه به افزایش حجم داده های تولیدی کنونی، این تاندربولت می تواند تا دو برابر سریعتر از تاندربولت ۴ داده ها را در بین دستگاه های مانند SSD جابجا کند.
از طرفی پهنای باند گفته شده قابل تنظیم است و می توان در مواردی مانند استفاده از یک صفحه نمایش که در بیشتر موارد یک طرفه است، داده ها را با سرعت ۱۲۰ گیگابیت در ثانیه انتقال داد که معادل سه برابر سرعت کنونی است. بدین ترتیب وضوح 8K با نرخ فریم بالاتر نمایش داده خواهد شد.
از مهمترین مزیت این پورت سازگاری آن با تاندربولت قبلی و همچنین نسخه های قبلی USB و Display Port است که USB. 4 را نیز شامل میشود که احتمالا در آینده آن را در دستگاههای جدید شاهد خواهیم بود. به گفته اینتل این پورت جدید با کمک فناوری سیگنالینگ با کابل های موجود یک متری کار می کند. قرار است این فناوری نسل جدید در اختیار شرکت ها قرار بگیرد تا در محصولات جدید جایگزین شود.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster