محققان امنیتی ۱۶ اپ اندرویدی با فعالیت های مخرب را کشف کرده اند که می توانند باعث خالی کردن باتری گوشی و مصرف بیش از اندازه اینترنت شوند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، محققان فعالیت های مخرب ۱۶ اپ را بررسی کردند و متوجه شدند آنها علاوه بر خالی کردن باتری، باعث […]
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
محققان امنیتی ۱۶ اپ اندرویدی با فعالیت های مخرب را کشف کرده اند که می توانند باعث خالی کردن باتری گوشی و مصرف بیش از اندازه اینترنت شوند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، محققان فعالیت های مخرب ۱۶ اپ را بررسی کردند و متوجه شدند آنها علاوه بر خالی کردن باتری، باعث مصرف بیش از اندازه اینترنت می شوند. این برنامه های مخرب تاکنون بیش از ۲۰ میلیون بار دانلود شده اند. البته گوگل پلی پی از اطلاع از این موضوع این برنامه ها را حذف کرد.
شرکت مک آفی طی گزارشی اعلام کرد اپ های مورد دارای عملکردهایی مانند چراغ قوه، دوربین، تبدیل واحد و یا خواندن کیوآر کد را دارا هستند که به نظر عادی می‌رسد. اما در صورت باز شدن در گوشی کدهایی را دریافت می کنند که می تواند آغاز عملیات مخرب باشد. دریافت این کدها می تواند به گوشی ها دستور دهد تا در پس زمینه صفحات وب را بارگزاری کنند. سپس با کلیک بر روی لینک های مصنوعی تبلیغات باعث مصرف اینترنت خواهند شد.
کتابخانه کد اشتراکی آنها به نام com.liveposting می تواند باعث اجرای سرویس آگهی افزار مخفی شود. شروع به کار این کتابخانه ها نیز یکساعت پس از نصب برنامه است تا از شناسایی در امان باشند. به گفته گوگل تمامی اپ های شناسایی شده توسط این شرکت امنیتی از پلی استور حذف شدند. اما این برنامه ها پیش از این توسط شمار زیادی از کاربران دانلود شده بود که باید از گوشی حذف شود.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster