ساعت هوشمند اپل بارها توانسته است از طریق ویژگی های سلامتی و سنسورهای تشخیص سقوط و یا ضربان قلب جان افراد را نجات دهد. این بار هشدارهای مربوط به ضربان قلب اپل واچ توانست بیماری سرطان یک دختر ۱۲ ساله را تشخیص دهد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، یک دختر ۱۲ ساله […]
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
ساعت هوشمند اپل بارها توانسته است از طریق ویژگی های سلامتی و سنسورهای تشخیص سقوط و یا ضربان قلب جان افراد را نجات دهد. این بار هشدارهای مربوط به ضربان قلب اپل واچ توانست بیماری سرطان یک دختر ۱۲ ساله را تشخیص دهد.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، یک دختر ۱۲ ساله که کاری. ساعت هوشمند اپل است، هشدارهایی را در رابطه با ضربان قلب غیر عادی دریافت کرد.‌ به گفته مادر این دختر چنین هشدارهایی برای آنها کمی عجیب بنظر می‌رسد. زیرا پیش از این هرگز چنین هشدارهایی دریافت نکرده بودند. در نهایت آنها تصمیم گرفتند تا به بیمارستان مراجعه کنند. تشخیص پزشکان مشکل آپاندیس دختر بود و دختر ۱۲ ساله مورد جراحی آپاندیسیت قرار گرفت.
اما پس از جراحی پزشکان توموری را در آپاندیس وی مشاهده کردند که موارد ابتلای آن نادر است. بررسی های بیشتر نشان داد که این تومور به دیگر بخش های بدن نیز سرایت کرده است. این موضوع باعث شد تا مجددا عمل جراحی این بار برای سرطان روی این دختر انجام شود.
به گفته مادر این دختر، در صورتی که هشدارهای اپل واچ نبود آنها در مراحل اولیه سرطان متوجه این بیماری نمی شدند و ممکن بود این بیماری با خطرات بیشتری همراه باشد. پیش از این نیز گزارش های زیادی در مورد نجات جان افراد توسط اپل واچ منتشر شده بود.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster