با کشف یک خورشیدماهی سه تنی در نزدیکی یک جزیره پرتغال رکورد سنگین ترین ماهی استخوانی کشف شده جابجا شد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، برای نخستین بار بزرگترین خورشید ماهی یا آفتاب ماهی در دسامبر ۲۰۲۱ در سواحل اقیانوس شمالی کشف شد. پس از آن انجمن طبیعت گرایان آتلانتیک بیانیه ای منشر […]
با کشف یک خورشیدماهی سه تنی در نزدیکی یک جزیره پرتغال رکورد سنگین ترین ماهی استخوانی کشف شده جابجا شد.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، برای نخستین بار بزرگترین خورشید ماهی یا آفتاب ماهی در دسامبر ۲۰۲۱ در سواحل اقیانوس شمالی کشف شد. پس از آن انجمن طبیعت گرایان آتلانتیک بیانیه ای منشر کرد. این لاشه برای تحقیق و بررسی بیشتر توسط مقامات محلی جمع آوری و به بندر منتقل شد.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
پس از بررسی ها مشخصات این ماهی غول پیکر اعلام شد. طول این ماهی کشف شده حدود ۳.۵ متر است که تقریبا حدود ۳ تن وزن دارد. در حین بررسی نمونه هایی از DNA این ماهی نیز جمع آوری شد.
خوزه پریرا، از محققان اصلی این پژوهش و زیست شناسی دریایی از این انجمن می گوید: ماهی مرده پیدا شده یک نمونه با عظمت است که تصویر آن هرگز نمی تواند عظمت آن را در هنگام شنا در اقیانوس نشان دهد. پیش از این رکورد ثبت شده برای سنگین ترین ماهی به یک خورشید ماهی غول پیکر تعلق داشت که در سال ۱۹۹۶ در ژاپن شناسایی شده بود. به گفته محققان دلیل اصلی نام گذاری این گونه ها به خورشید ماهی، آرام گرفتن آنها زیر نور خورشید است.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster