پژوهشگران در حالی که یک سیارک را مورد مطالعه قرار داده بودند به کشف خطرناکی در مورد آن دست پیدا کردند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، آرامش هپا فضای ژاپن قصد دارد تا سال ۲۰۲۴ فضاپیمایی را به سمت یک سیارک به نام فایتون ارسال کند. هدف از ارسال این فضاپیما نیز […]
پژوهشگران در حالی که یک سیارک را مورد مطالعه قرار داده بودند به کشف خطرناکی در مورد آن دست پیدا کردند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، آرامش هپا فضای ژاپن قصد دارد تا سال ۲۰۲۴ فضاپیمایی را به سمت یک سیارک به نام فایتون ارسال کند. هدف از ارسال این فضاپیما نیز بررسی از نزدیک این سنگ فضایی در سال ۲۰۲۸ است.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
پژوهشگران هنگام مطالعه فایتون متوجه موضوع مهمی شدند. آنها دریافتند چرخش این سیارک در حال افزایش است. بطوری که سالانه دوره چرخشی آن حدود ۴ میلی ثانیه کاهش می یابد.
مهمترین اثر این چرخش، تاثیر آن بر ماموریت دستینی، فضاپیمای ژاپن است. این چرخش به پژوهشگران کمک می کند تا بتوانند جهت گیری سیارک را همزمان با پرواز فضاپیما پیش بینی کنند. تغییر چرخش در یک سیارک به ندرت اتفاق می افتاد. با این حال، فایتون یازدهمین سیارک نسبتا بزرگی است که دچار تغییر در چرخش شده است. میانگین قطر این سیارک ۵.۴ کیلومتر است.
شأن مارشال از ستاره شناسان رصد خانه آرسیبو موفق به ساخت یک مدل برای تعیین شکل فایتون شد. وی برای این کار از داده ها و مشاهدات بین سالهای ۱۹۸۹ تا ۲۰۲۱ استفاده کرد. وی در این مورد می گوید: پیش بینی مدل با آنچه در مورد شکل سیارک بدست آمد هم‌خوانی نداشت. بنابراین متوجه شدم این اختلاف به تغییر اندک دوره چرخش قبل از رصدهای ۲۰۲۱ تعلق دارد.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster