ناسا یک سپر تشعشع جدید را روانه ایستگاه فضایی بین المللی خواهد کرد تا مراحل نهایی آزمایشات خود را پست سر بگذارد. قرار است از این سپر ب ای اکتشاف در ماه و پروژه آرتمیس استفاده خواهد کرد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، یک سپر فضایی جدید در راه ایستگاه فضایی بین […]
ناسا یک سپر تشعشع جدید را روانه ایستگاه فضایی بین المللی خواهد کرد تا مراحل نهایی آزمایشات خود را پست سر بگذارد. قرار است از این سپر ب ای اکتشاف در ماه و پروژه آرتمیس استفاده خواهد کرد.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، یک سپر فضایی جدید در راه ایستگاه فضایی بین المللی است. این پوشش قرار است از تشعشعات فضایی جلوگیری کند. این تشعشعات با برخورد به سطوح فضاپیماها باعث ایجاد مشکلاتی در اتصالات الکتریکی و یا بطور کلی فرسایش آن خواهد شد. دانشگاه بین المللی فلوریدا سازنده این دستگاه است و هنوز زمان دقیق پرتاب را نیز مشخص نکرده است.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
قرار است پاییز امسال نمونه آزمایشی این فناوری به مدت ۶ ماه در لیون ایستگاه فضایی نصب شود. بدین ترتیب عملکرد آن در فضای واقعی و در فضا بررسی خواهد شد. هنوز مشخصات دقیق آن بصورت عمومی منتشر نشده است اما سازندگان آن مدعی هستند در صورت عملکرد موفق نمونه آزمایشی در فضا، این فناوری می تواند در آینده برای محافظت از سازه ها در برنامه آرتمیس مورد استفاده قرار بگیرد. به گفته ارویند هکاروال، از دپارتمان مهندسی مکانیک و مواد دانشگاه فلوریدا، در صورت موفقیت این سپر، امکان شبیه سازی تشعشعات واقعی روی سازه ها در ماه وجود دارد.
با پایان یافتن دوره ۶ ماهه آزمایشی این سپر به زمین باز می گردد و پایداری و دوام آن مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. این مهندسان پس از خاکروبی از این سپر قصد دارند ایستادگی آن را در محیط خشن بسنجند.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster