در سال‌های اخیر اکثر هدست‌های واقعیت مجازی از نمایشگرهای OLED استفاده کرده‌اند که از آن جمله می‌توان به Oculus Rift CV1 یا Gear VR اشاره کرد که مجهز به پنل‌های OLED سامسونگ هستند‌.
حالا یک‌افشاگر مطرح به نام Kim Min-woo گفته است که سامسونگ در حال توسعه نمایشگرهای جدیدی بر پایه MicroLED برای هدست‌های واقعیت افزوده است که LEDoS نام خواهد داشت. این نوع نمایشگرها به جای شیشه مبتنی بر سیلیکون خواهند بود.   
تفاوت هدست‌های واقعیت افزوده و مجازی در این است که هدست‌های واقعیت افزوده نیاز به نمایشگرهای روشن‌تر دارند تا بتوانند با نور محیطی رقابت کنند، اما هدست‌های واقعیت مجازی ارتباطی با محیط بیرون ندارند و لازم نیست نمایشگرهای آن‌ها روشنایی بالایی داشته باشند. 
ظاهرا هدف سامسونگ این است که نمایشگرهای LEDoS را با تراکم‌پیکسلی 6600ppi بسازد. این در حالیست که حداقل تراکم لازم برای هدست‌های واقعیت افزوده 5000ppi است. بد نیست بدانید که نمایشگر هدست Odyssey VR دارای تراکم 615ppi است. 
از طرفی، شرکت متا نیز قصد دارد که ‌روشنایی هدست‌های واقعیت مجازی خود را به ۱۰ هزار نیت برساند که ۱۰ برابر بیشتر از روشنایی بهترین گوشی‌های هوشمند فعلی خواهد بود. در هر حا، باید منتظر بمانیم و ببینیم‌ که سامسونگ چه برنامه‌هایی در سر دارد. 
منبع: Gsmarena
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2022 TechFars All Rights Reserved

source

توسط digitalwebmaster