یک استارتاپ خصوصی قصد دارد اولین مدرسه پرینت سه بعدی جهان را در اوکراین بسازد. این مدرسه با کمک دولت محلی و در شهر لویو اوکراین ساخته خواهد شد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، یک سازمان غیر دولتی به نام TEAM4UA قصد دارد به افرادی که در جنگ اوکراین آواره شده اند، […]
یک استارتاپ خصوصی قصد دارد اولین مدرسه پرینت سه بعدی جهان را در اوکراین بسازد. این مدرسه با کمک دولت محلی و در شهر لویو اوکراین ساخته خواهد شد.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، یک سازمان غیر دولتی به نام TEAM4UA قصد دارد به افرادی که در جنگ اوکراین آواره شده اند، کمک کند. این سازمان طی همکاری با اداره منطقه ای و همچنین شرکت های فناوری، از پرینت سه بعدی برای این کار استفاده خواهد کرد.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
چارلز تینه، از اعضای سازمان TEAM4UA اعلام کرد ساخت مدرسه با روش چاپ سه بعدی علاوه بر کارآمدی، با سرعت بیشتری نیز انجام خواهد شد. به گفته وی پس از ساخت اولین مدرسه پرینت سه بعدی این فناوری در مناطق دیگر جهان نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
وی در این باره گفته است: می توان از چاپ سه بعدی برای ساخت پل ها و انبارها نیز بهره گرفت. حتی پس از پایان جنگ نیز امکان جابجایی چاپگرها به مکان های مورد نیاز وجود دارد.
این استارتاپ معتقد است ساخت دیوارهای مدرسه با کمک چاپگر سه بعدی سریعتر و با هزینه کمتر همراه است. ساخت این سازه ها با کمک بتن می تواند تا دو سال زمان ببرد. وزارت دفاع اوکراین اعلام کرد پروژه نجات مدارس در اوکراین اجرا میشود که طی آن تصاویر ساختمان های تخریب شده جمع آوری و تاریخ های گلوله باران نیز پیگیری خواهند شد.
تعداد مدارس آسیب دیده در جنگ اوکراین به ۲۰۰۰ عدد می‌رسد که همگی یا آسیب دیده یا به طور کامل تخریب شده اند. از بین ۲۵۰ هزار نفر آواره شهر لویو نیز حدود ۷۵ هزار نفر از آنها را کودکان مدرسه ای تشکیل می دهند.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster