گوگل اعلام کرد قصد دارد بزودی پروژه ایتاراچلاین را در دنیای واقعی آزمایش کند‌ این پروژه که سال گذشته توسط گوگل معرفی شده بود، یک باجه تماس ویدئویی هولوکرافیم است که با استفاده از تصاویر سه بعدی تجربه واقعی برای کاربران فراهم می کند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، در پروژه استارلاینر […]
گوگل اعلام کرد قصد دارد بزودی پروژه ایتاراچلاین را در دنیای واقعی آزمایش کند‌ این پروژه که سال گذشته توسط گوگل معرفی شده بود، یک باجه تماس ویدئویی هولوکرافیم است که با استفاده از تصاویر سه بعدی تجربه واقعی برای کاربران فراهم می کند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، در پروژه استارلاینر گوگل علاوه بر تصاویر سه بعدی، دوربین های با وضوح بالا و حسکرهای تشخیص عمق به همراه نمایشگر میدان نوری قرار دارد. نصب نمونه های اولیه این پروژه نیز از اواخر امسال در برخی شعبات این شرکت انجام شد. نمونه های این باجه علاوه بر نمایندگی گوگل در ایالات متحده در دفاتر بیش از صد شریک سازمانی این شرکت نصب شد تا کارمندان از آن برای مواردی مانند برگزاری جلسات استفاده کنند و بازخورد آن را اعلام کنند.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
به گفته گوگل این پروژه توسط افراد بسیاری مورد استفاده قرار گرفت و این افراد تجربه استفاده از این فناوری را واقع گرایانه و چشمگیر بیان کردند. شرکت کنندگان در این پروژه باید درون یک باجه قرار بگیرند که در آن مجموعه ای از دوربین ها، و پروژکتورهای مادون قرمز وجود دارد. علاوه بر آن صدای کاربر نیز بصورت کاملا واقعی ضبط میشود. به دلیل وجود نمایشگر ۶۵ اینچی 8K و سیستم ردیابی سر این فناوری تصاویر را به گونه ای نشان می دهد که تصور میشود تماس گیرنده در مقابل شما نشسته است. هنوز برنامه آینده گوگل در مورد تجاری سازی این پروژه و یا میزان هزینه راه اندازی آن مشخص نشده است.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster