دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
معاون فناوری وزیر علوم همچنین از بررسی موضوع جبران ضرر شرکت‌های فناور از اختلال در اینترنت خبر داد.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
معاون فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از احداث پردیس‌های مشترک با کشورهای دیگر در راستای جذب نخبگان ایرانی مقیم خارج خبر داد. خیرالدین همچنین از بررسی موضوع جبران ضرر شرکت‌های فناور از اختلال در اینترنت خبر داد.
«علی خیرالدین»، معاون وزیر علوم در گفت‌وگو با ایسنا، یکی از پتانسیل‌ها پارک‌های علم و فناوری را جذب نخبگان خارج از کشور دانست و گفت: «ما در راستای تحقق این هدف یکسری از فعالیت‌ها را در حوزه بین المللی در دستور کار قرار داده‌ایم. ایجاد پردیس‌های مشترک با کشورهای همسایه از جمله این فعالیت‌ها است.»
او با بیان اینکه راه اندازی این پردیس‌های مشترک به نمایندگی از پارک‌های علم و فناوری در حال پیگیری است؛ آن‌ها را بستر مناسبی برای جذب نخبگان دانست:
«یکی از این پردیس‌های مشترک شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان است که با کشور بوسنی همکاری دارد. همچنین پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی با شانگهای چین، دفتر تعاملات بین‌المللی را ایجاد کردند. طی همکاری صورت گرفته، این کشورها فضایی را در کشور خودشان به پارک‌های ایران همکار اختصاص می‌دهند.»
به گفته خیرالدین همچنین فضایی را در تبریز به طرف‌ خارجی اختصاص داده‌اند تا هم زمینه‌ای برای تبادل شرکت‌ها باشد و هم زمینه‌ای برای جذب نخبگان ایرانی خارج از کشور فراهم شود.
رویکرد جهانی شدن در شرایطی که اینترنت ایران با اختلال‌های شدیدی مواجه شده و پلتفرم‌های بین‌المللی نیز فیلتر شده‌اند از جمله رویکردهایی است که اخیرا در صحبت مدیران مسئول شنیده می‌شود. هفته گذشته نیز معاون فناوری وزیر ارتباطات در نمایشگاه جیتکس از شرکت‌های بین‌المللی برای سرمایه‌گذاری و همکاری در ایران دعوت کرد.
معاون وزیر علوم درباره جبران ضرر شرکت‌های فناور از اختلال و قطعی اینترنت اظهار داشت این مساله در حال بررسی است.
نزدیک به یک ماه از اختلال اینترنت وفیلترینگ اینستاگرام و سایر پلتفرم‌های بین‌المللی می‌گذارد اما با وجود گلایه چندباره کسب‌وکارها و نهادهای صنفی از این موضوع، عملا هنوز هیچ اقدام خاصی برای بنگاه‌های اقتصادی صورت نگرفته است. تنها وزیر ارتباطات و اقتصاد از تدوین بسته‌های حمایتی و معافیت‌های مالی خبر داده‌اند که جزئیات آن نیز مشخص نیست؛ به طور مثال معلوم نیست این بسته تنها شامل کسب‌وکارهایی می‌شود که به پلتفرم‌های بومی مهاجرت کنند یا قرار است از همه متضررین حمایت شود؟
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
دقیقا با چه مشوقی پلتفرم پیام رسان و اینترنت مبلی ؟!
واژه نخبه را با پخمه اشتباه نگرفتند
نخبه اگر بیرون ایران باشه
فکرش نمیکنه برگرده
اونی که نخبه نیست میخواد بزنه بره
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
مطمئن باشید که هرگز از سمت ما ایمیل‌های مزاحم (اسپم) دریافت نخواهید کرد.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط digitalwebmaster