موشک ژاپنی که وظیفه ارسال ماهواره نوآورانه این کشور را بر عهده داشت، نتوانست این ماموریت را به پایان برساند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، ژاپن قصد داشت اولین پرتاب مداری سال ۲۰۲۲ را در روز سه شنبه از مرکز فضایی اووینورا انجام دهد. این ماموریت با عنوان نمایش فناوری ماهواره نوآوری […]
موشک ژاپنی که وظیفه ارسال ماهواره نوآورانه این کشور را بر عهده داشت، نتوانست این ماموریت را به پایان برساند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، ژاپن قصد داشت اولین پرتاب مداری سال ۲۰۲۲ را در روز سه شنبه از مرکز فضایی اووینورا انجام دهد. این ماموریت با عنوان نمایش فناوری ماهواره نوآوری ۳ انجام گرفت. گزارش این پرتاب با کمک آژانس هوافضای ژاپن انجام شد.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
مراحل اول و دوم پرتاب این موشک با موفقیت انجام شد. اما در مرحله بعد ایجاد مشکل باعث شد تا تیم مهندسی این ماموریت با فعال کردن سیستم پایانی، موشک را منهدم کنند. ماهواره ژاپنی به نام Raise3 قرار بود همراه با یک محموله ۱۱۰ کیلوگرمی در مدار قرار بگیرد.
دو پیشران آزمایشی در این محموله قرار داشت. یکی از آنها برای پروژه استفاده از آب به جای سوخت توسعه داده شده بود. دیگر اجزای این محموله شامل فناوری لازم برای بازگرداندن ماهواره به زمین، یک مولد نیرو برای بکارگیری در فضا، فناوری مربوط به مخابرات و یک گیرنده نرم افزاری بود. همراه این موشک پنج تاسواره نیز پرتاب شد. این موشک تاکنون ۶ پرتاب انجام داد که این پرتاب اولین شکست آن محسوب میشد. دیگر پرتاب های آن مربوط به سالهای گذشته با موفقیت همراه بود.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster