تحلیلگران می گویند در سال آینده حافظه های SSD با کاهش قیمت مواجه خواهند بود. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، در سال آینده کاهش تقاضا برای قطعات کامپیوتر و همچنین کامپیوترهای شخصی به کاهش تقاضا برای انواع قطعات خواهد بود. این قطعات شامل پردازنده ها، کارت های گرافیک و ماژول های حافظه بهمراه […]
تحلیلگران می گویند در سال آینده حافظه های SSD با کاهش قیمت مواجه خواهند بود.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، در سال آینده کاهش تقاضا برای قطعات کامپیوتر و همچنین کامپیوترهای شخصی به کاهش تقاضا برای انواع قطعات خواهد بود. این قطعات شامل پردازنده ها، کارت های گرافیک و ماژول های حافظه بهمراه درایوهای حالت جامد هستند. از مهمترین دلائل کاهش تقاضا برای این کالاها نیز تولید نسبتا آسان آنهاست.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
تخلیلگرانی از Trendfocus مدعی هستند تراشه های حافظه و درایوهای حالت جامد به صورت مازاد تولید شده اند که تا ماهها کاهش قیمت آنها ادامه خواهد داشت. به عنوان مثال هاردهای SSD تا اواسط ۲۰۲۳ به نصف قیمت کنونی می رسند. بصورت دقیق نمی توان مشخص کرد که دهها شرکت تولید کننده این کالا چه تعداد از آن را موجود دارند اما طبق برآورد Trendfocus برای مصرف ابن تعداد از هاردهای SSD تولید شده توسط کامپیوترهای شخصی و شرکت های ابری احتمالا دو فصل طول میکشد تا تعداد آنها کاهش یابد.
طبق نظر Trendfocus تولیدکنندگان حافظه فلش نیز تا سال آینده قطعاتی با نصف قیمت کنونی به فروش می رسانند. این قضیه نیز به کاهش قیمت هارد های SSD می انجامد. در حال حاضر امکان پیش بینی دقیق قیمت SSD ها وجود ندارد. اما بطور کلی درایوهای اصلی مانند PCIe و PCle 3.0 x4 قطعا با کاهش قیمت روبرو خواهند بود.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster