ارتش ایالات متحده برای دریافت یک تعداد عینک هوشمند قرار دادی را به مبلغ ۲۲ میلیارد دلار با شرکت مایکروسافت منعقد کرد. اکنون عینک های تحویلی نتوانستند آزمون های ارتش آمریکا را با موفقیت پشت سر بگذارند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، عینک هوشمند مایکروسافت در آزمون های ارتش آمریکا شکست خورد. […]
ارتش ایالات متحده برای دریافت یک تعداد عینک هوشمند قرار دادی را به مبلغ ۲۲ میلیارد دلار با شرکت مایکروسافت منعقد کرد. اکنون عینک های تحویلی نتوانستند آزمون های ارتش آمریکا را با موفقیت پشت سر بگذارند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، عینک هوشمند مایکروسافت در آزمون های ارتش آمریکا شکست خورد. با این حال ارتش ایالات متحده این قرار داد را پابرجا می داند. این قرار داد در سال گذشته و با مبلغ ۲۲ میلیارد دلار و در ازای دریافت عینک هوشمند هولولنز بسته شده بود. علاوه بر تاخیر در ارائه عینک ها، عملکرد آنها نیز با مشکل مواجه شد. از هر ۶ مورد ۴ مورد از آنها نتوانستند در آزمایش های ارتش ایالات متحده دوام بیاورند و نیاز آنها را برآورده کند.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
پیش از این مایکروسافت قرار داد دیگری به مبلغ ۴۸۰ میلیون دلار با ارتش ایالات متحده منعقد کرده بود که طی هن عینک هوشمند پیشرفته به نام IVAS در اختیار سربازان قرار گرفت.
هدف از خرید هولولنز توسط ارتش ایالات متحده، جمع آوری فناوری های مرتبط در یک دستگاه و همچنین آموزش، تمرین و مبارزه سربازان بوده است. بنابراین هدست ها باید دارای حسگر های دید در شب، حسکرهای حرارتی و مقاوم در جنگ باشند. علاوه بر آن ترکیب واقعیت افزوده با یادگیری ماشینی می تواند محیط آموزشی مناسبی مانند دنیای واقعی برای سزبازان فراهم کند.
عینک های واقعیت افزوده جدید نیز دارای نمایشگرار هولوگرامی هستند که در آن علاوه بر نمایش محیط اطراف، اطلاعاتی را در مورد آنچه دیده می شود، ارائه می کند.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster