خودروی فولکس‌ واگن گلف (Volkswagen Golf) برای چند دهه یکی از پرفروش‌ترین خودروها در کشور آلمان بود اما حالا تسلا مدل Y موفق شده تا با عبور از این خودرو به پرفروش‌ترین خودروی آلمان تبدیل شود.
بر اساس گزارش جدید سازمان حمل و نقل فدرال آلمان، تسلا Y در بسیاری از کشورهای اروپایی با عملکردی بهتر نسبت به فولکس واگن گلف لقب پرفروش‌ترین خودرو را به خود اختصاص داده است. این در حالی است که تسلا چند ماه پیش خط تولید این خودرو را در برلین راه‌اندازی کرده بود. بر اساس این گزارش، فروش تسلا مدل Y در ماه سپتامبر 2022 در کشور آلمان 9،848 دستگاه بوده و برای مقایسه، فولکس واگن در همین مدت تنها 7000 دستگاه خودروی گلف را به فروش رسانده است.
تسلا مدل Y همچنین پرفروش‌ترین خودروی SUV جهان بوده و تسلا مدل 3 نیز حالا پرفروش‌ترین سدان در کشور آلمان می‌باشد. تسلا موفق شده تا در ماه سپتامبر سال جاری تعداد 4000 دستگاه از این سدان برقی را به فروش برساند. بدون شک این موضوع فولکس واگن را آزار خواهد داد چرا که این شرکت با دست کم گرفتن خودروهای برقی و عدم سرمایه‌گذاری مناسب در این بخش حالا جایگاه خود به عنوان پرفروش‌ترین برند خودروسازی در آلمان را از دست داده است.
منبع: NotebookCheck
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2022 TechFars All Rights Reserved

source

توسط digitalwebmaster