دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
در مسابقه عکاسی امسال، از دست جنینی یک مارمولک گرفته تا تخم پروانه و نگاهی نزدیک به یک عنکبوت، عکس‌های شگفت‌انگیزی به ثبت رسیده‌اند.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
از کپک مخاطی شبیه یک قارچ زیبا گرفته تا نگاهی بی نظیر به دست جنینی یک مارمولک، برندگان امسال مسابقه عکاسی «دنیای کوچک نیکون» مناظر خیره‌کننده‌ای از جهان میکروسکوپی پنهان را نشان می‌دهد.
در مسابقه دنیای کوچک نیکون که نزدیک به نیم قرن پیش راه‌اندازی شده، انواع عکس‌های گرفته شده توسط تکنیک‌های میکروسکوپی نمایش داده می‌شوند. وجه مشترک آثار ارسال شده هنر و علم است و برندگان آن بر اساس موازنه‌ای از مهارت فنی، تاثیر زیبایی‌شناختی و اصالت مشخص می‌شوند.
جایزه اصلی مسابقه امسال به تصویری از «گریگوری تیمین» از دانشگاه ژنو تعلق گرفت. تیمین با استفاده از یک میکروسکوپ هم-کانونی صدها تصویر مجزا را به یکدیگر متصل کرد تا تصویر کاملی از دست جنینی یک گکو غول پیکر ماداگاسکار (Phelsuma grandis) را نمایش دهد.
تیمین توضیح می‌دهد:
«این دست جنینی حدود 3 میلی متر طول دارد که نمونه بزرگی برای یک میکروسکوپ با وضوح بالا است. اسکن شامل 300 قطعه می‌شود که هر کدام شامل حدود 250 بخش نوری است که منجر به بیش از دو روز کسب علم و مهارت و تقریبا 200 گیگابایت داده می‌شود.»
جایگاه دوم به تصویر باورنکردنی دیگری از «کیلب داوسون» دانشمند استرالیایی تعلق گرفت که بافت یک سینه شیرده کیسه‌های تولیدکننده شیر (آلوئول) آن را نشان می‌دهد.
از دیگر تصاویر برجسته فراواقعی مجموعه عکس‌های مسابقه عکاسی امسال می‌توان به پرتره‌ای از نیش زنبور، نگاهی نزدیک به ذرات شن و تصویر بزرگنمایی شده‌ای از یک عنکبوت اشاره کرد. اخیرا همچنین برندگان مسابقه ویدیویی دنیای کوچک نیکون (Nikon Small World) نیز اعلام شده بودند.
در گالری زیر می‌توانید عکس‌های ارسال شده برای مسابقه عکاسی امسال را مشاهده کنید:
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
مطمئن باشید که هرگز از سمت ما ایمیل‌های مزاحم (اسپم) دریافت نخواهید کرد.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط digitalwebmaster