این‌روزها استفاده از رمز عبور شاید چندان امن نباشد و شاید روش‌های دیگری مثل passkey جایگزین آن بشوند. گوگل قصد دارد این روش را در مرورگر کروم گوشی‌های اندرویدی بکار گیرد. 
تفاوت این روش با رمز عبور در این است که هر passkey به‌طور خودکار ایجاد خواهد شد امکان استفاده مجدد از آن وجود نخواهد داشت. شما در این روش ابتدا درخواست ایجاد یک passkey را برای یک وب‌سایت خاص یا یک اکانت خاص خواهید داد و سپس به انتخاب خودتان روشی را برای تایید هویت‌تان انتخاب خواهید کرد. این روش می‌تواند استفاده از سنسور اثرانگشت یا روش تشخیص چهره باشد. ‌
سپس passkey ایجادشده به‌طور خودکار با همه دستگاه‌های موردنظر شما همگام‌سازی خواهد شد. این کار باعث خواهد شد تا در صورتی که گوشی خودتان را گم کردید، همچنان امکان دسترسی به اکانت‌های خود را داشته باشید. 
در واقع می‌توان گفت که روش passkey چیزی شبیه به رمز عبور ذخیره‌‌شده در دستگاه‌ها است و برای هرکدام از اکانت‌های خود قادر به استفاده از آن خواهید بود. مزیت این روش آن است که شما حتی با اثر انگشت خودتان قادر به ورود به کامپیوتر خواهید بود.  
البته این روش چیز جدیدی نیست و اپل قبلا در مرورگر سافاری نسخه مک اواس از آن استفاده کرده است. حالا گوگل قصد دارد این روش را برای مرورگر کروم در گوشی‌های اندرویدی عرضه کند. نظر شما درباره این قابلیت چیست؟
منبع: GSMArena
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2022 TechFars All Rights Reserved

source

توسط digitalwebmaster