اخیرا پادکستی منتسب به استیو جابز و جو لوگان منتشر شد که در آن از هوش مصنوعی کمک گرفته شده است. این مصاحبه اگرچه پیشرفت تکنولوژی را نشان میدهد اما عجیب و ترسناک است. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، اپیزود جدید پادکست مربوط به جو روگان میزبان هوش مصنوعی استیو جابز است. […]
اخیرا پادکستی منتسب به استیو جابز و جو لوگان منتشر شد که در آن از هوش مصنوعی کمک گرفته شده است. این مصاحبه اگرچه پیشرفت تکنولوژی را نشان میدهد اما عجیب و ترسناک است.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، اپیزود جدید پادکست مربوط به جو روگان میزبان هوش مصنوعی استیو جابز است. طبق توضیح Podcast.ai نحوه عملکرد هوش مصنوعی در این مصاحبه اینگونه تشریح شده است: این پادکست های هفتگی موضوعات جدید را با کمک هوش مصنوعی بررسی می کند. در پادکست‌ها نیز صداهای فوق العاده و واقع گرایانه play.ht رندر شده و با مدل های زبانی تنظیم شده رونوشت میشود. به عنوان مثال در مصاحبه استیو جابز کلیه موارد منتشر شده در فضای آنلاین و بر اساس بیوگرافی وی آموزش داده میشود. بدین ترتیب هوش مصنوعی با این داده ها می تواند شخصیت وی را مجددا زنده کند.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
دلیل انتخاب استیو جابز به عنوان مهمان نیز توسط podcast.ai چنین توضیح داده شده است: قصد ما ایجاد تغییر در زمینه پردازش گفتار بود و می خواستیم با تولید این محتوا الهام بخش دیگران باشیم. استیو جابز نیز از افراد تأثیرگذار در زمینه فناوری بود. بنابراین تلاش کردیم تا در اپیزود اول صدای او را زنده کنیم.
9toMac میگوید در برخی بخش ها صدای ایجاد شده توسط ربات کاملا مشخص است. همچنین لحن گفتاری که توسط هوش مصنوعی گفته می شود در برخی مواقع با محتوای بیان شده مطابق نیست. حتی خنده های هوش مصنوعی نیز عجیب و کمی ترسناک بنظر می رسد. اما در مجموع استفاده از این فناوری به واقعیت بسیار نزدیک است.
در این پادکست از متن های موجود به جای تولید محتوای جدید استفاده شده است. بدین صورت که با دادن کلمات کلیدی و موثر تنها نقل قول های مربوط به آنها انتخاب و گفته میشود و پاسخ جدیدی داده نخواهد شد. در واقع به جای یک مصاحبه واقعی بیشتر شبیه به مجموعه ی سخنان استیو جابز است.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster