ناسا قصد دارد یک سپر حرارتی بادی غول پیکر را در نزدیکی مدار زمین آزمایش کند. این سپر حرارتی قرار است در ماموریت های ماه، مریخ و زهره مورد استفاده قرار بگیرد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، ناسا قصد دارد با کمک یک ایروشل ماموریتی تخیلی را به واقعیت تبدیل کند. در […]
ناسا قصد دارد یک سپر حرارتی بادی غول پیکر را در نزدیکی مدار زمین آزمایش کند. این سپر حرارتی قرار است در ماموریت های ماه، مریخ و زهره مورد استفاده قرار بگیرد.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، ناسا قصد دارد با کمک یک ایروشل ماموریتی تخیلی را به واقعیت تبدیل کند. در این ماموریت که Loftid نام دارد قرار است یک بادبان بادی بزرگ برای استقرار محموله ها در سفرهای فضایی مورد استفاده قرار بگیرد. ایروشل به پوسته سفت و محکم محافظ حرارتی گفته میشود که می تواند از فضاپیماها در برابر حرارت، گرما و زباله های فضایی محافظت کند‌.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
همچنین این سپر حرارتی می تواند گرمای مربوط به فشردگی هوا در هنگام ورود به اتمسفر را جذب کند. در پشت ایروشل یک پوسته پشتی هم قرار دارد که در آن محموله تحویلی به همراه برخی تجهیزات مانند چتر نحات، تجهیزات نظارتی و موتورهای موشک قرار دارد. این فناوری باعث کاهش سرعت فضاپیما در هنگام ورود به جو یک سیاره میشود. همچنین باید انرژی جنبشی مربوط به سرعت بالا را منتقل کند. البته بخشی از این انرژی توسط سپر حرارتی دریافت میشود. در زمان فرود نیز سپر حرارتی جدا خواهد شد و از چتر نجات نیز کمک گرفته می‌شود.
ماموریت اینده ناسا که مربوط به سپر حرارتی بزرگ است قراربود ماه گذشته انجام شود. اما بنا به دلائلی تاریخ آن تغییر کرد. به گفته ناسا این آزمایش اوائل ماه بعد انجام میگیرد.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster