محققان در مطالعه اخیر خود به دلائل اصلی ایجاد تغییرات اقلیمی در مریخ پرداختند. آنها میگویند میکروب های باستانی باعث ایجاد تغییرات در اقلیم مریخ شدند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، محققان معتقدند احتمالا میکروب ها مریخ را به بیابان تبدیل کردند. میکروب های سطح میریخ با مصرف هیدروژن باعث ایجاد متان در […]
محققان در مطالعه اخیر خود به دلائل اصلی ایجاد تغییرات اقلیمی در مریخ پرداختند. آنها میگویند میکروب های باستانی باعث ایجاد تغییرات در اقلیم مریخ شدند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، محققان معتقدند احتمالا میکروب ها مریخ را به بیابان تبدیل کردند. میکروب های سطح میریخ با مصرف هیدروژن باعث ایجاد متان در اتمسفر شدند. این فرآیند باعث سرد شدن سیاره مریخ شد. سرد شدن نیز خود باعث تغییر مکان میکروب ها به سمت اعماق سیاره شده بود. روند تغییر اقلیم مریخ نیز همینگونه ایجاد شد.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
از طرفی فاصله آن تا خورشید باعث میشود تا این سیاره بیشتر از زمین به این اثر گلخانه ای برای گرم شدن نیاز داشته باشد. مهمترین موضوع در مورد تغییرات اقلیمی مریخ که باعث کنجکاوی دانشمند می‌شود، چگونگی واکنش هیدروژن با اتمسفر آن است. از طرفی ترکیب هیدروژن با کربن دی اکسید یک گاز گرمایشی ایجاد می کند. پس احتمالا این گاز با متان دیگر جایگزین شده است.
دلیل سرد شدن مریخ نیز مصرف هیدروژن توسط میکروب ها و افزایش مقدار متان بود. متان هم از نظر گرمایشی قدرت پایین تری دارد. در نهایت این تغییرات اقلیمی نیز باعث نابودی دریاها و رودخانه ها شده و آثار حیات به زیر سطح این سیاره رفته است.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster