دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
اسپیس ایکس در این نامه از پنتاگون درخواست کرده تا برای تامین مالی سرویس استارلینک در اوکراین کمک مالی کند.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
از زمان جنگ روسیه و اوکراین، پایانه‌های اینترنت ماهواره‌ای استارلینک ساخته شده توسط شرکت SpaceX ایلان ماسک، کمک زیادی به ارتش اوکراین کرده تا حتی در حالی که شبکه‌های موبایل و اینترنت آن نابود شده‌اند، متصل بمانند. اکنون اسپیس ایکس به پنتاگون هشدار داده که ممکن است کمک مالی خود به اوکراین را متوقف کند، مگر اینکه ارتش ایالات متحده ده‌ها میلیون دلار در ماه به آن‌ها کمک کند.
CNN در گزارش خود توضیح می‌دهد که اسپیس ایکس با ارسال نامه‌ای به پنتاگون اعلام کرده که دیگر نمی‌توانند مانند گذشته به تامین مالی سرویس استارلینک ادامه دهد. در این نامه همچنین از پنتاگون خواسته شده تا بودجه دولت اوکراین و استفاده نظامی از Starlink که ادعا شده بیش از 120 میلیون دلار برای بقیه سال خواهد بود و ممکن است برای 12 ماه آینده نزدیک به 400 میلیون دلار هزینه داشته باشد را به عهده بگیرد.
مدیر فروش دولتی اسپیس ایکس در این نامه به پنتاگون نوشت:
«ما در موقعیتی نیستیم که بتوانیم ترمینال‌های بیشتری را به اوکراین اهدا کنیم، یا ترمینال‌های موجود را برای مدت نامحدودی تامین مالی کنیم.»
در میان اسناد ارسال شده SpaceX برای پنتاگون، درخواست مستقیمی وجود داشته که قبلا گزارش‌هایی درباره آن منتشر نشده است. در این سند که به ماه ژوئیه مربوط می‌شود، «والری زالوژنی»، ژنرال فرمانده ارتش اوکراین تقریبا 8 هزار پایانه استارلینک دیگر از ماسک درخواست کرده است.
طبق گزارش‌های موجود، تاکنون تقریبا 20 هزار واحد ماهواره‌ای استارلینک به اوکراین اهدا شده است، و ماسک اخیرا در توییتی نوشته بود:
«این عملیات برای اسپیس ایکس 80 میلیون دلار هزینه داشته است و [این میزان] تا پایان سال از 100 میلیون دلار فراتر خواهد رفت.»
این گزارش در حالی منتشر شده که اخباری درباره حضور استارلینک در ایران نیز شنیده می‌شود و ایلان ماسک گفته بود که استارلینک در ایران فعال است.

برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
مطمئن باشید که هرگز از سمت ما ایمیل‌های مزاحم (اسپم) دریافت نخواهید کرد.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط digitalwebmaster