کوالکام رسماً از سیستم-روی-چیپ Snapdragon XR2 Plus Gen 1 به‌عنوان پلتفرمی برای دستگاه‌های واقعیت ترکیبی و همچنین سخت‌افزارهای واقعیت مجازی و واقعیت افزوده نسل بعد رونمایی کرد.
کوالکام به‌طور رسمی تراشه‌ی Snapdragon XR2 Plus Gen 1 را معرفی کرد؛ پردازنده‌ای که در هدست جدید متا کوئست پرو مورد استفاده قرار گرفته است؛ محصولی که با بهره گرفتن از ویژگی‌های تراشه‌ی جدید خود، نسبت به نسل قبلی آن امکانات و قابلیت‌های جذابی ارائه می‌دهد.
کوالکام ادعا می‌کند که Snapdragon XR2+ Gen 1 نسبت به نسل قبلی آن، یک ارتقای جزئی محسوب نمی‌شود؛ زیرا قدرت پردازشی آن تا ۵۰ درصد نسبت به XR2 افزایش یافته است و ازنظر مدیریت گرما نیز ۳۰ درصد بهینه‌تر عمل می‌کند.
به‌نوشته‌ی NotebookCheck، ویژگی‌های برتر Snapdragon XR2+ Gen 1 می‌تواند به پیکربندی جدید آن مرتبط باشد. مشخصات سخت‌افزاری بهبودیافته‌ی این تراشه می‌تواند به ارائه‌ی بهتر قابلیت ردیابی سر، دست و چشم در دستگاه‌های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده کمک کند. این سیستم-روی-چیپ با تمرکز بر حوزه‌ی واقعیت ترکیبی (MR)، واقعیت توسعه یافته و همچنین واقعیت مجازی و واقعیت افزوده (VR و AR) طراحی شده است و از وای‌فای ۶، سیستم‌های صوتی پیشرفته‌تر، رابط‌های کنترل‌شده و محتوای ۳۶۰ درجه 8K پشتیبانی می‌کند.

کوالکام با انتشار یادداشتی اعلام کرده است که تراشه‌ی جدید Snapdragon XR2+ Gen 1 از مدتی قبل دراختیار چندین شرکت فعال در زمینه‌ی ساخت محصولات واقعیت مجازی و واقعیت افزوده قرار گرفته‌ است. این شرکت‌ها قصد دارند رقبای جدیدی برای هدست Quest Pro متا تولید کنند.

لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهده‌ی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاح‌دید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.
در صورت مشاهده‌ی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آن‌ها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید.

داغ‌ترین مقالات هفته
داغ‌ترین‌های امروز

کاربران بیشتر به دنبال چه هستند؟

سرورهای زومیت توسط پارس پک میزبانی می‌شود.

source

توسط digitalwebmaster