اپیک گیمز و Match Group ادعاهای جدیدی را درمورد نقض قوانین ضدانحصار علیه گوگل مطرح کرده‌اند.
اپیک‌گیمز (Epic Games) و Match Group به‌دنبال افزایش فشار شکایت‌های ضدانحصار خود علیه گوگل هستند. این اقدام پس‌از طرح اولیه‌ی شکایت این شرکت‌ها درسال گذشته ارائه می‌شود و نشان می‌دهد که غول جستجوی اینترنت برای تسلط بر بازار برنامه‌های اندرویدی، چه تلاش‌هایی انجام داده است. اپیک‌گیمز و Match چندروز قبل درخواستی برای اصلاح شکایات خود در پرونده‌ی گوگل ارائه کردند که طبق آن مدعی شده‌اند سازنده‌ی اندروید اقداماتی برای جلوگیری از رقابت سایر فروشگاه‌های اپلیکیشن انجام داده است. شکایت اصلاح‌شده همچنین بیان می‌کند که اقدامات غول فناوری مستقر در مانتین‌ویو، نقض مستقیم قانون ضدانحصار ایالات متحده (قانون شرمن) است.
اپیک‌گیمز و Match Group، اقدامات ضدرقابتی گوگل را ابتدا در پرونده‌های سال گذشته شرح داده بودند؛ جایی‌که آن‌ها به یکی از برنامه‌های این شرکت موسوم به Project Hug که بعداً با عنوان «برنامه‌ی افزایش سرعت اپلیکیشن‌ها و بازی‌ها» شناخته شد، اشاره می‌کنند. این برنامه به‌منظور پرداخت صدها میلیون‌دلار مشوق به توسعه‌دهندگان بازی طراحی شده بود تا بازی‌های خود را در فروشگاه پلی‌استور نگه دارند.

به‌نوشته‌ی TechCrunch، برنامه‌ی Project Hug پس‌از انتشار بازی فورتنایت اپیک‌گیمز در پلتفرم‌های دیگر غیراز گوگل‌پلی و درسال ۲۰۱۸ مطرح شد، زمانی‌که این شرکت بازی‌ساز، روش پرداخت فروشگاه اپلیکیشن گوگل را دور زد. این بازی بعداً در آوریل ۲۰۲۰ به فروشگاه گوگل بازگشت و پس از این‌که به کاربران خود اجازه داد از روشی غیر از سیستم پرداخت داخلی پلی‌استور استفاده کنند، دوباره از این فروشگاه حذف شد. گوگل در آن زمان نگران بود که اپیک تصمیم بگیرد با یک شرکت دیگر مثل سامسونگ وارد همکاری شود. این شرکت همچنین نگران این مورد بود که سایر شرکت‌ها از اپیک پیروی کنند.
گفته می‌شود Project Hug شامل کمک به توسعه‌دهندگان ازطریق تبلیغات، تخصیص منابع و سرمایه‌گذاری‌های اضافی است.
اکنون اپیک‌گیمز و Match قصد دارند دو مورد جدید به شکایت قبلی خود اضافه کنند که مشخص می‌کند گوگل چگونه رقبای احتمالی خود را کنار زده یا با استفاده از روش‌های دیگر، رقبای بالقوه‌ی خود را به موافقت با عدم انتشار برنامه‌ها و بازی‌ها در سایر فروشگاه‌های برنامه وادار کرده است. پلی‌استور توسعه‌دهندگانی را شناسایی کرده بود که بیشتر درمعرض خطر فرسایش از سوی این فروشگاه قرار داشتند و سپس پیشنهادی توافقی به آن‌ها ارائه داد. این شکایت جدید، اقدامات گوگل را نقض بخش یکم قانون شرمن می‌داند.
قانون فوق اساساً اتهاماتی اشاره دارد که شرکت‌های دیگر درمورد اقدامات گوگل ارائه کرده‌اند؛ این اقدامات به‌قدری برای رقابت مضر هستند که تقریباً همیشه غیرقانونی درنظر گرفته شده‌اند و هیچ دفاع یا توجیهی ازجانب گوگل نباید مجاز درنظر گرفته شود.
لوگوی زومجی
زومجی مرجع اخبار روز، نقد و بررسی بازی و فیلم و سریال و مکانی برای تبادل نظر گیمرها و دوستداران سینما است.

لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهده‌ی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاح‌دید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.
در صورت مشاهده‌ی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آن‌ها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید.

داغ‌ترین مقالات هفته
داغ‌ترین‌های امروز

کاربران بیشتر به دنبال چه هستند؟

سرورهای زومیت توسط پارس پک میزبانی می‌شود.

source

توسط digitalwebmaster