نمونه اولیه بالون رباتیک ناسا که برای ماموریت اکتشاف زهره توسعه داده شده اند توانست با موفقیت دو پرواز آزمایشی را پست سر بگذارد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، پس از مریخ سیاره زهره نیز توجه بسیاری از ستاره شناسان را به خود جلب کرده است. ازین رو ناسا بهمراه آژانس فضایی اروپا […]
نمونه اولیه بالون رباتیک ناسا که برای ماموریت اکتشاف زهره توسعه داده شده اند توانست با موفقیت دو پرواز آزمایشی را پست سر بگذارد.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، پس از مریخ سیاره زهره نیز توجه بسیاری از ستاره شناسان را به خود جلب کرده است. ازین رو ناسا بهمراه آژانس فضایی اروپا و شرکت راکت لب قصد دارند ماموریتی را در اطراف این سیاره انجام دهند.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
ناسا قصد دارد در یکی از این ماموریت ها یک بالون رباتیک به نام ایروبات را به پرواز در آورد تا در میان بادهای این سیاره سکونت ناپذیر اکتشافاتی را انجام دهد. آزمایشگاه پیشرانش جت ناسا نیز با هدف انجام این ماموریت دو پرواز آزمایشی مربوط به نمونه اولیه این بالون را در صحرای نوادا با موفقیت به سرانجام رساند. ارسال بالون یه سیاره زهره و کنترل آن چندان ساده بنظر نمی رسد. زیرا در این سیاره دمای زیاد، فشار بالا بهمراه گازهای خورنده این سیاره باعث بی فایده شدن فضاپیمای ارسالی خواهد شد.
اما دانشمندان می گویند درست در بالای این منطقه غیرقابل سکونت امکان مانور ایروبات وجود دارد. طبق توضیحات آزمایشگاه پیشرانش جت در وبسایت خود، قرار است یک فضاپیما بهمراه بالون بصورت ترکیبی ماموریت کاوش مریخ را برعهده بگیرند. در این مفهوم یک مدارگرد با قرارگیری بالاتر از جو بررسی های علمی را انجام می دهد و می تواند یک پل ارتباطی با بالون باشد. وظیفه سفر به جو سیاره میز بر عهده بالون رباتیک هوایی به قطر ۱۲ متر خواهد بود.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster