محققان با استفاده از یک باتری بدون آند توانستند فاصله ۶۳۰ کیلومتری را طی کنند. آنها معتقدند به دلیل استفاده از چگالی انرژی حجمی بالا این امر ممکن می شود. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، گروهی از محققان نوعی باتری بدون آند ساخته اند که از نوع لیتیومی بوده و می تواند […]
محققان با استفاده از یک باتری بدون آند توانستند فاصله ۶۳۰ کیلومتری را طی کنند. آنها معتقدند به دلیل استفاده از چگالی انرژی حجمی بالا این امر ممکن می شود.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، گروهی از محققان نوعی باتری بدون آند ساخته اند که از نوع لیتیومی بوده و می تواند مسافت ۶۳۰ کیلومتر را تنها با یک بار شارژ طی کند. چگالی انرژی حجمی این این باتری بدون آند ۹۷۷ است که نسبت به باتری های معمولی ۴۰ درصد بیشتر است. به گفته محققان این چگالی حجمی بالاتر باعث عملکرد بهتر این باتری شده است.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
پروفسور سوجین پارک استاد دانشکده شیمی دانشگاه پوهانگ کره جنوبی و سونگجین چو رهبری این تیم تحقیقاتی را بر عهده داشتند. یون های لیتیوم طی شارژ و تخلیه به سمت الکترود حرکت می کنند. این موضوع باعث تغییر ساختار آند در باتری ها میشود. علاوه بر آن ظرفیت باتری ها به مرور زمان کاهش می یابد. به همین دلیل پیش بینی می شود در صورت نبود آند ظرفیت باتری در حالت شارژ و تخلیه افزایش یابد. این روش باعث متورم شدن حجم آند میشود. باتری هایی که متورم میشوند عمر کوتاهی دارند.
محققان در باتری جدید یک بستر رسانای یونی  اضافه کردند که طی آن یک باتری بدون آند در الکترولیت مایع و بر مبنای کربنات ساخته شد. با این روش انبساط توده ای آند کاهش یافته و روی آن نیز یک محافظ ایجاد میشود.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster