گوشی آیفون ۱۴ به اشتباه حرکات ترن هوایی را به عنوان تصادف کاربر در نظر گرفت. این گوشی پس از تشخیص با اورژانس نیز تماس میگیرد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا و به نقل از ورج، هنگامی که کاربر سوار ترن هوایی میشود قابلیت Crash Detection به اشتباه آن را تصادف تشخیص […]
گوشی آیفون ۱۴ به اشتباه حرکات ترن هوایی را به عنوان تصادف کاربر در نظر گرفت. این گوشی پس از تشخیص با اورژانس نیز تماس میگیرد.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا و به نقل از ورج، هنگامی که کاربر سوار ترن هوایی میشود قابلیت Crash Detection به اشتباه آن را تصادف تشخیص داده و با اورژانس تماس میگیرد. اپل در هنگام معرفی گوشی آیفون ۱۴ قابلیت تشخیص تصادف در این گوشی را معرفی کرد که در زمان تصادفات شدید و عدم هوشیاری بطور خودکار با اورژانس تماس میگیرد.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
در پی تماس اشتباه آیفون پلیس چندین مرتبه به محل حادثه مراجعه می کند اما مشکلی مشاهده نمیشود. در نهایت مشخص می‌شود گوشی آیفون نسل جدید حرکات تند ترن هوایی را همانند تصادف در نظر گرفته است. اپل ماه گذشته از قابلیت تشخیص تصادف در گوشی های آیفون ۱۴ و همچنین اپل واچ سری ۸ رونمایی کرده بود. درون آنها حسگرهای شتاب سنج و ژیروسکوپ قوی وجود دارد که مبتنی بر تصادف شبیه سازی شده آموزش دیده اند. به همین دلیل در صورت وقوع تصادف هشداری روی صفحه مشاهده می‌شود و در صورت عدم واکنش کاربر به آن، ۲۰ ثانیه بعد با اورژانس تماس اظطراری گرفته می‌شود.
در این هنگام با پخش یک پیغام صوتی در زمان تماس با اورژانس تصادف را به آنها اطلاع می دهد. همچنین محل تصادف نیز برای اورژانس ارسال میشود. تاکنون آیفون های بیشماری به صورت اشتباه تصادف را تشخیص داده اند. یکی از این نمونه ها تماس با اورژانس در زمان سوار شدن کاربر روی ترن هوایی اتفاق افتاده است. به گزارش وال استریت ژورنال حتی در زمان پخش پیغام صوتی آیفون صدای جیغ افراد روی ترن نیز شنیده میشود.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster