دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
با بالا رفتن سن، ژنتیک نقش کم‌رنگ‌تری دروضعیت سلامت دارد و خود افزایش سن و محیط بیش از ژنتیک در وضعیت سلامت ما نقش دارند.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
مطالعه جدید محققان دانشگاه کالیفرنیا برکلی نشان می‌دهد با بالا رفتن سن، ژنتیک نقش کم‌رنگ‌تری در وضعیت سلامت دارد و خود افزایش سن و محیط بیش از ژنتیک در وضعیت سلامت ما نقش دارند.
مولفه‌های مختلفی از جمله ژنتیک، محیط و گذشت زمان و بالا رفتن سن، بر چگونگی پیر شدن انسان نقش دارند. اما کدام یک از این مولفه‌ها در این موضوع نقش حیاتی‌تری بازی می‌کند و عمیق‌ترین تاثیر را بر پیری دارند؟
مطالعه جدید محققان دانشگاه کالیفرنیا برکلی نشان می‌دهد که پیری و محیط زیست بیشتر از ژنتیک در وضعیت سلامت ما تاثیرگذار هستند. نتیجه این مطالعه در نشریه Nature Communications منتشر شده است.
در این مطالعه، تیم تحقیقاتی عواملی مانند ژنتیک، پیری و محیط زیست و همچنین چگونگی تاثیر این سه مولفه بر 20000 ژن انسانی را مورد بررسی قرار دادند. محققان دریافتند که هم پیری و هم محیط، بیشتر از تغییرات ژنتیکی در این قضیه تاثیرگذار هستند. مولفه‌هایی مانند سطح هورمون، متابولیسم و ​​نحوه ترمیم بدن مورد توجه قرار گرفت و همچنین بر تشخیص برخی بیماری‌ها مانند زوال عقل یا دیابت تاثیر می‌گذارد.
ژنتیک می‌تواند روی قد، وزن و ابتلا به برخی از بیماری‌ها تاثیرگذار باشد و حالا دانشمندان در تلاشند تا بدانند خود بالا رفتن سن روی سلامت نقش بیشتری دارد یا ژنتیک حرف اول را در این قضیه می‌زند.
محققان در تلاشند بدانند آیا با تغییرات ژنتیکی می‌توان مانع ابتلا به برخی بیماری‌ها شد؟ آیا می‌توان روند پیری را کندتر کرد و تا چه اندازه این موضوع می‌تواند در سلامتی ما نقش داشته باشد؟
حالا این مطالعه می‌گوید با افزایش سن، نقش ژنتیک در سلامتی ما کمرنگ‌تر می‌شود و خود بالا رفتن سن و محیط حتی از ژنتیک هم موثرتر است. شاید در فردی جوان، ژنتیک بتواند در برخی موضوعات مرتبط با سلامتی فرد، تاثیرگذار باشد، اما این قضیه در سنین بالاتر از 55 سال دیگر چنین نیست و ژنتیک نقش کمرنگی را بازی خواهد کرد.  
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
مطمئن باشید که هرگز از سمت ما ایمیل‌های مزاحم (اسپم) دریافت نخواهید کرد.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط digitalwebmaster