دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
دانشمندان ایتالیایی برای اولین بار اثرات سمی میکروپلاستیک‌ها را در شیر مادر رویت کردند که می‌تواند برای سلامتی نوزاران خطرناک باشد.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
دانشمندان ایتالیایی برای اولین بار اثرات سمی میکروپلاستیک‌ها را در شیر مادر رویت کردند که می‌تواند برای سلامتی نوزادان تاثیرات بالقوه خطرناک و نگران‌کننده‌ای به همراه داشته باشد.
نوزادان در برابر آلاینده‌های شیمیایی آسیبپذیرند و حالا دانشمندان می‌گویند این اولین باری است که میکروپلاستیک را در شیر مادر تشخیص داده‌اند. آنها با بررسی نمونه شیر 34 مادر سالم، یک هفته پس از زایمان در رم ایتالیا، متوجه شدند که در شیر 75 درصد مادران، اثرات سمی میکروپلاستیک‌ها وجود دارد. محققان می‌گویند این موضوع بسیار نگران‌کننده است و باید تحقیقات بیشتری در این زمینه انجام شود.
دانشمندان می‌گویند با وجودی که در شیر این مادران میکروپلاستیک شناسایی شده، اما کماکان تغذیه نوزادان با شیر مادر توصیه می‌شود و آن را بهترین تغذیه کودک می‌دانند.
تحقیقات قبلی انجام شده، اثرات سمی میکروپلاستیک در برخی سلول‌های انسان، حیوانات آزمایشگاهی و حیوانات دریایی را نشان می‌داد و حالا در شیر مادر نیز تشخیص داده شده است. میکروپلاستیک‌ها معمولا حاوی مواد شیمیایی مضری هستند که می‌تواند تاثیر بدی روی سلامت داشته باشد.
مطالعه‌ای نشان می‌دهد مردم سالانه حداقل 50,000 ذره پلاستیکی می‌خورند. تیم ایتالیایی در سال 2020 میکروپلاستیک را در جفت‌های انسانی شناسایی کرد.
تشخیص میکروپلاستیک در شیر مادر باعث افزایش نگرانی محققان در مورد نوزادان شده است. پیش از این تحقیقات مختلفی در مورد ارزیابی راه‌های کاهش قرار گرفتن مادران در معرض این آلاینده‌ها در دوران بارداری و شیردهی انجام شده است. همانطور که گفته شد، محققان این مطالعه می‌گویند با وجودی که میکروپلاستیک‌ها در شیر مادر شناسایی شده، اما نباید مادران در شیردهی کودکان خود کوتاهی کنند و کماکان شیر مادر برای تغذیه نوزادان توصیه می‌شود.
این تحقیق می‌تواند نشان دهد قرار گرفتن در معرض آلاینده‌ها تا چه اندازه می‌تواند روی سلامت مادر و کودک تاثیرگذار باشد.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
مطمئن باشید که هرگز از سمت ما ایمیل‌های مزاحم (اسپم) دریافت نخواهید کرد.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط digitalwebmaster