دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
سرویس اینترنت ماهواره‌ای استارلینک ایلان ماسک برای اولین بار در یک کشور آسیایی، ژاپن فعال شد.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
سرویس اینترنت ماهواره‌ای استارلینک ایلان ماسک برای اولین بار در یک کشور آسیایی، ژاپن فعال شد.
براساس نقشه‌ای که استارلینک در توییتر به اشتراک گذاشته است، بسیاری از مناطق شمالی ژاپن از جمله توکیو اکنون می‌توانند سیگنال‌های استارلینک را دریافت کنند. انتظار می‌رود مناطق دیگری از جمله جنوب ژاپن و هوکایدو تا سه ماهه چهارم سال 2022 این خدمات را در اختیار داشته باشند.
اینترنت ماهواره‌ای استارلینک با هدف فراهم کردن ارتباط ماهواره‌ای به مناطق دورافتاده راه‌اندازی شد و طرحی جاه‌طلبانه از اسپیس ایکس برای راه‌اندازی مجموعه‌ای از ماهواره‌ها است. یکی از آخرین قراردادهای این شرکت دسترسی به اینترنت برای شرکت هواپیمایی ژاپنی KDDI است. خدمات این شرکت به اینجا ختم نمی‌شود و در حال توسعه است. حالا ژاپن به فهرست دریافت‌کنندگان خدمات اینترنت ماهواره‌ای استارلینک به عنوان اولین کشور آسیایی اضافه می‌شود.
ایلان ماسک، مدیرعامل اسپیس ایکس می‌گوید استارلینک تا پایان سال جاری میلادی بیش از 100 میلیون دلار برای اسپیس ایکس هزینه خواهد داشت تا بتواند 1200 دکل مخابراتی را فعال کند.
سال گذشته شرکت KDDI اعلام کرد که استارلینک را به عنوان شریک خود برای ارائه اینترنت پرسرعت از راه دور انتخاب کرده. در آن زمان KDDI در بیانیه‌ای گفت:
«از سال 2022، KDDI می‌تواند تجربه اتصال تلفن همراه شهری را به مشتریان تلفن همراه روستایی خود ارائه دهد.»
اسپیس ایکس روز گذشته تایید کرد که شرکت تابعه استارلینک در ژاپن راه‌اندازی شده و این کشور اولین نماینده آسیایی اینترنت ماهواره‌ای در بازار آسیا خواهد بود. همانطور گه گفته شده حالا طبق نقشه پوشش استارلینک، به نظر می‌رسد که ماهواره‌های استارلینک در حال حاضر در شمال کشور ژاپن از جمله پایتخت توکیو فعال هستند. در حالی استارلینک در ژاپن فعال شده و چین نمی‌خواهید ایلان ماسک سرویس خود را به این کشور ببرد.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
مطمئن باشید که هرگز از سمت ما ایمیل‌های مزاحم (اسپم) دریافت نخواهید کرد.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط digitalwebmaster