با وجودی که هنوز چیپ جدید شرکت کوالکام با نام اسنپدراگون ۷ نسل یک در تعداد کمی از گوشی های بازار مورد استفاده قرار گرفته است این شرکت قصد دارد نسل بعدی این تراشه را تولید کند. به گزارش‌ سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، کوالکام روی نسل بعدی تراشه های اسنپدراگون ۷ کار میکند. […]
با وجودی که هنوز چیپ جدید شرکت کوالکام با نام اسنپدراگون ۷ نسل یک در تعداد کمی از گوشی های بازار مورد استفاده قرار گرفته است این شرکت قصد دارد نسل بعدی این تراشه را تولید کند.
به گزارش‌ سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، کوالکام روی نسل بعدی تراشه های اسنپدراگون ۷ کار میکند. هنوز مشخص نیست این تراشه با نام اسنپدراگون ۷ نسل ۲ عرضه میشود یا ۷ پلاس. طبق گزارش های منتشر شده توسط یک منبع دنیای فناوری به نام رولند کوانت، این تراشه جدید از سه خوشه برخوردار است. هر کدام شامل یک هسته اصلی ، سه هسته طلایی و ۴ هسته نقره ای هستند. هنوز حداکثر فرکانس است خوشه ها اعلام نشده است.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
کوانت می گوید هر هسته مرکزی دارای فرکانسی برابر ۲.۴ گیگاهرتز خواهد بود. فرکانس هسته های طلایی نیز با آن یکسان است. در هسته های نقره ای نیز حداکثر فرکانس به ۱.۸ گیگاهرتز می رسد. میزان حداکثر فرکانس های این هسته با اسنپدراگون ۷ نسل ۱ تقریبا برابری می‌کند.
احتمال دارد با توجه به پیکربندی و فرکانس مشابه این هسته ها با تراشه اسنپدراگون ۷ نسل ۱ تراشه جدید به اسنپدراگون ۷ نسل ۲ نامگذاری شود. در حال حاضر اطلاعاتی در مورد هسته ها در دسترس نیست. با این وجود در صورتی که کوالکام از هسته های جدید استفاده کرده باشد ممکن است برای هسته اصلی با Cortex A715 و برای خوشه نقره ای با هسته Cortex A510 روبرو شویم. در صورت استفاده از این هسته ها احتمالا با بهبود عملکرد نیز مواجه هستیم. همچنین بهره وری انرژی آنها نیز افزایش خواهد یافت. به عنوان مثال هسته A715 حدود ۵ درصد سریعتر و دارای ۲۰ درصد بهره وری انرژی بالاتر نسبت به نسل قبلی خواهد بود.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster