پژوهشگران ژاپنی امیدوارند با کمک روش جدید خود بتوانند امکان تشخیص آلزایمر از طریق آزمایش خون را فراهم کنند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، محققان ژاپنی برای تشخیص تجمع آمیلوئید بتا در مغز که از نشانه های زیستی بیماری آلزایمر است روش جدیدی را ابداع کرده اند. آلزایمر به عنوان نوعی بیماری تخریب […]
پژوهشگران ژاپنی امیدوارند با کمک روش جدید خود بتوانند امکان تشخیص آلزایمر از طریق آزمایش خون را فراهم کنند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، محققان ژاپنی برای تشخیص تجمع آمیلوئید بتا در مغز که از نشانه های زیستی بیماری آلزایمر است روش جدیدی را ابداع کرده اند. آلزایمر به عنوان نوعی بیماری تخریب کننده عصبی در اثر از بین رفتن نورون ها و سیناپس ها مشخص میشود. تجمع آمیلوئید بتا در مغز به عنوان نشانه اولیه تشخیص بکار میرود. در حال حاضر راه حلی برای توقف و یا معکوس کردن این بیماری وجود ندارد.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
پژوهشگرانی از دانشگاه هوکایدو با رهبری یویاما، روش جدیدی را ابداع کردند که قادر است اگزوزوم های متصل به آمیلوئید بتا را در خون موش ها شناسایی کند. روش جدید با نام IdICA نشان داد با افزایش سن غلظت اگزوزوم های متصل شونده به آمیلوئید بتا افزایش می یابد.در حال روش های کمی برای تشخیص و درمان بیماری آلزایمر وجود دارد. معاینه مستقیم و آزمایش مایع مغزی نخاعی و یا پت اسکن از راههای تشخیص این بیماری بکار میرود. که اولی تشخیص تهاجمی است که نمیتوان دوباره تکرار کرد و دومی نیز بسیار پرهزینه است.
بنابراین وجود یک روش تشخیص موثر و کم هزینه می تواند در دسترس قرار بگیرد. در حال حاضر آزمایش های بالینی روی انسان در حال آغاز شدن است.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster