دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
اپل احتمالا طی دو سال آینده و در 2024، ایرپاد و لوازم جانبی مک مانند کیبورد و ماوس را به پورت USB-C مجهز می‌کند.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
«مارک گورمن»، خبرنگار بلومبرگ در گزارش جدید خود می‌گوید اپل احتمالا طی دو سال آینده و در 2024، ایرپاد و لوازم جانبی مک را با شارژ USB-C به بازار عرضه می‌کند.
این تغییر در حالی رخ می‌دهد که اتحادیه اروپا به دنبال الزامی کردن پورت USB-C در گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها و هدفون‌های جدیدی است که از اواخر سال 2024 در این منطقه عرضه می‌شوند. در حالی که این موضوع هنوز به قانون تبدیل نشده، اما تاییدیه دریافت کرده است.
خبرنگار بلومبرگ می‌گوید ممکن است اپل تا سال 2024 پورت USB-C را به نسل بعدی ایرپاد، ایرپاد پرو و لوازم جانبی مک بیاورد. همچنین آیپد 10 هم احتمالا اواخر سال جاری میلادی با USB-C از راه می‌رسد.
اوایل سال جاری، گزارشی از مارک گورمن نشان داد که اپل قبلا آزمایش پورت USB-C را روی آیفون‌های خود آغاز کرده، اما نباید انتظار داشته باشیم این پورت تا سال 2023 روی گوشی‌های آیفون قرار بگیرد.
حالا گورمن این موضوع را بار دیگر در آخرین خبرنامه Power On مطرح کرده و اضافه می‌کند که اپل درگاه شارژ USB-C را به آیفون 15 و همچنین به آیپد 10 که انتظار می‌رود تا پایان سال جاری میلادی عرضه شوند، اضافه خواهد کرد.
در این خبرنامه به این موضوع اشاره شده که «جان پورتر»، یکی از منابع آگاه بازار می‌گوید اپل از نظر فنی تا زمانی که آیفون 17 را در پاییز 2025 عرضه نکند، از نظر فنی مجبور نیست از قوانین آتی اتحادیه اروپا تبعیت کند. یک دوره مهلت دو ساله وجود دارد که به شرکت‌ها از جمله اپل اجازه می‌دهد تغییرات خود را اعمال کنند.
مارک گورمن فکر می‌کند که اپل به راحتی می‌تواند تا تاریخ سررسید مشخص شده، خود را آماده کند. البته گورمن معتقد است، حتی اگر اپل شارژ USB-C را به دستگاه‌های خود بیاورد، این موضوع کوتاه مدت خواهد بود و تغییر موضع خواهد داد.
گورمن می‌گوید اگر اپل مدل جدید آیفون SE را در مارس 2024 با درگاه لایتنینگ به جای پورت USB-C عرضه کند، مطابق با قوانین اتحادیه اروپا خواهد بود زیرا تا قبل از پایان سال عرضه می‌شود. اما مدل عرضه شده در سال 2025 یا 2026 باید دارای USB-C باشند.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
مطمئن باشید که هرگز از سمت ما ایمیل‌های مزاحم (اسپم) دریافت نخواهید کرد.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط digitalwebmaster