دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
شهاب‌سنگ پیک اسکیل، پس از پشت سر گذاشتن یک سفر فضایی طولانی، با سرعت ۱۴ کیلومتر بر ثانیه وارد جو زمین شد.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
در ۹ اکتبر ۱۹۹۲، گلوله آتشین درخشانی در منطقه پیک اسکیل نیویورک با صدای وحشتناکی بر زمین برخورد کرد. ۱۶ نفر از مکان‌های مختلف، عبور آن را ثبت کردند که رکورد جدیدی محسوب می‌شد.
شهاب‌سنگ پیک اسکیل پس از پشت سر گذاشتن یک سفر فضایی طولانی، با سرعت ۱۴ کیلومتر بر ثانیه وارد جو زمین شد. شهاب‌سنگ در عرض ۴۰ ثانیه ۷۰۰ کیلومتر و ۴ ایالت را طی کرد تا در ساعت ۱۹:۵۰ به ماشین شورلت میلابوی قرمزی برخورد کند.
حرارت و اصحکاک شدید ناشی از برخورد جو، آن را به چندین تکه تقسیم کرد تا وزن و سرعت آن کاهش پیدا کند. به گفته شاهدان، این شهاب سنگ از ماه کامل درخشان‌تر بود و تکه‌های آن مسیر نورانی و درخشانی را به‌وجود آورده بود.
میشل نپ، صاحب خودرویی که در اتاقش مشغول تماشای مسابقه فوتبال بود، با شنیدن آن صدای وحشتناک به بیرون از خانه رفت. او صدای برخورد را به اندازه تصادف ۳ ماشین با یکدیگر توصیف کرده است.
هنگامی که نپ سنگ ۱۲ کیلوگرمی را که پخش زمین شده و بوی گوگرد می‌داد را مشاهده کرد، تصور کرد که افرادی قصد تخریب اموال او را داشته‌اند.
پس از گزارش به پلیس، حدس زده شد که سنگ فضایی است. بنابراین بازرس‌های موزه تاریخ طبیعی برای بررسی شی مذکور به محل حادثه مراجعه کردند تا تایید شود که آن شی، همان شهاب‌سنگی است که روز قبل شاهدان زیادی داشته است.
امروزه نمونه‌های کوچک شهاب‌سنگ پیک اسکیل تقریبا ۱۲۵ دلار در هر گرم به فروش می‌رسند.
ماشین میشل نپ که با قیمت ۳۰۰ دلار خریداری شده بود نیز به قیمت ۲۵ هزار دلار به یک کلکسیونر و فروشنده شهاب‌سنگ فروخته شد.
این خودرو در موزه‌های متعددی در سراسر جهان، از جمله موزه تاریخ طبیعی آمریکا و موزه ملی تاریخ طبیعی فرانسه به نمایش گذاشته شده است.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
مطمئن باشید که هرگز از سمت ما ایمیل‌های مزاحم (اسپم) دریافت نخواهید کرد.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط digitalwebmaster