با تصویب قانون استفاده از شارژ واحد در تمامی گوشی های هوشمند از این پس کلیه سازندگان ملزم به استفاده از درگاه شارژ USB-C در گوشی های ساخته شده هستند. قرار است این قانون تا سال ۲۰۲۴ به مرحله عملیاتی درآید. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، قانون الزام به استفاده از درگاه‌های […]
با تصویب قانون استفاده از شارژ واحد در تمامی گوشی های هوشمند از این پس کلیه سازندگان ملزم به استفاده از درگاه شارژ USB-C در گوشی های ساخته شده هستند. قرار است این قانون تا سال ۲۰۲۴ به مرحله عملیاتی درآید.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، قانون الزام به استفاده از درگاه‌های شارژ یکسان برای گوشی ها و دیگر دستگاه‌ها تصویب شد. گزارش های منتشر شده نیز از انتخاب درگاه شارژ USB-C به عنوان درگاه واحد تا سال ۲۰۲۴ خبر داده بود. طبق گزارش منتشر شده در 9to5mac این قانون با هدف کاهش زباله های الکتریکی تصویب شد. ازین پس کاربران کابل شارژ قدیمی را در هنگام جچخرید دستگاههای جدید دور نمی اندازند.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
به دلیل وجود این پورت در تمامی دستگاههای اندرویدی از آن به عنوان پورت واحد شارژ استفاده خواهد شد. این قانون توسط قانونگذاران ایالات متحده نیز مورد حمایت و توجه قرار گرفت. آنها نیز اعلام کردند درگاه شارژ واحد علاوه بر کاهش هزینه ها تولید زباله های الکتریکی را نیز کاهش میدهد. بنابراین اپل نیز باید از این قانون پیروی کند.
با تصویب این قانون علاوه بر گوشی های هوشمند دیگر دستگاههای الکترونیکی نیز دارای پورت واحد خواهند شد. در نهایت اتحادیه اروپا توانست با تلاش گسترده و تصویب آن گامی در جهت کاهش زباله های الکترونیکی و پایدارسازی انتخاب مصرف کنندگان بردارد.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster