دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
با وجود این دستگاه که از سنسورها، رادار و دوربین‌های حرارتی ساخته شده، آتش‌نشانان می‌توانند در محیط‌های پر از دود به سادگی حرکت کنند.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
محققان بخش National Robotarium از دانشگاه هریوت-وات مستقر در شهر ادینبرو، یک کلاه‌ایمنی مبتنی بر هوش مصنوعی ساخته‌اند که به آتش‌نشان‌ها کمک می‌کند تا در محیط‌های پر از دود حرکت و مسیریابی کنند و افراد گرفتار و آسیب‌دیده را سریع‌تر نجات دهند.
طبق بیانیه‌ای که توسط دانشگاه منتشر شده، این تیم تحقیقاتی با استفاده از سنسورها، دوربین‌های حرارتی و فناوری‌های رادار این دستگاه را ایجاد کرده‌اند. Chris Xiaoxuan Lu، مدرس سیستم‌های فیزیکی-سایبری دانشکده انفورماتیک به یورونیوز می‌گوید:
«همه می‌دانیم که آتش‌نشان‌ها قهرمان هستند. ما می‌خواهیم که آن‌ها این توانایی ابر قهرمانی را داشته باشند: از میان دود و تاریکی ببینند و این توانایی را داشته باشند که برای جستجو و نجات از رویکردهای موثری بهره ببرند. [این دستگاه] قطعا ایمنی آتش‌نشانان را از ابعاد مختلفی بهبود می‌بخشد.»
این ابزار به‌طور کلی برای آسان‌تر کردن حرکت آتش‌نشانان در منطقه‌ای پر از دود، نقشه‌برداری از محیط اطراف و نجات افراد نیازمند طراحی شده است.
محققان نمونه اولیه این فناوری را با همکاری سازمان آتش نشانی و نجات اسکاتلند توسعه داده و آزمایش کرده‌اند. آن‌ها ادعا کرده‌اند که این دستگاه وزنی کمتر از 1.5 کیلوگرم دارد و از قطعات با قیمت مناسب ساخته شده و به راحتی به کلاه آتش نشانی معمولی متصل می‌شود.
لو در ادامه توضیح می‌دهد:
«در حال حاضر، ما مفهوم اولیه آن را آماده کرده‌ایم. هدف ما در مرحله بعدی، پیدا کردن همکاران صنعتی مناسبی است که مایل به همکاری با ما هستند تا این فناوری به بازار عرضه شود و برای آتش نشانان سراسر جهان سودمند باشد.»
همچنین محققان قصد دارند تا در ادامه فرآیند توسعه این فناوری مبتنی بر هوش مصنوعی، توانایی تولید نقشه‌های سه بعدی و یک نمایشگر تعبیه شده را نیز به کلاه ایمنی اضافه کنند تا کاربر استفاده کننده آگاهی فضایی بیشتری داشته باشد.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
مطمئن باشید که هرگز از سمت ما ایمیل‌های مزاحم (اسپم) دریافت نخواهید کرد.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط digitalwebmaster