دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
مهرماه امسال با مشاهده نوسانات جزئی در بازار خودرو آغاز شده است. قیمت بسیاری از محصولات داخلی و خارجی افزایش پیدا کرده است.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
مهرماه امسال با مشاهده نوسانات جزئی در بازار خودرو آغاز شده است ولی علیرغم وعده و عید مسئولان هنوز اثری از جزییات واردات خودرو به کشورمان دیده نمی شود و انتشار فهرست شرکت های مجاز به واردات به هفته پایانی مهرماه موکول شده است. در چنین وضعیتی بازار خودرو هفته دوم مهرماه ۱۴۰۱، افزایش قیمت خودروهای مونتاژی را نشان می دهد که در نوع خود عجیب به نظر می رسد. این درحالیست که تقاضای چندانی در بازار وجود ندارد و شاهد رکودی عمیق در بازار خودرو هستیم که از انتظار واردات و شرایط اقتصادی عمومی کشور نشات می گیرد.
برخلاف سه تابستان که بازار خودرو با ثبات بی‌سابقه‌ای مواجه بود، پاییز نوسانات متعددی به همراه آورد. به محض انتشار خبر بن‌بست برجام، قیمت دلار روی یک نمودار صعودی قرار گرفت و در موازات آن، قیمت کالاهای مختلف مخصوصا خودرو در بازار افزایش پیدا کرد.
در روزهای اخیر نیز بهای دلار به طرز غیر قابل باوری بیشتر شده و بازار خودرو با یک تکان شدید مواجه شده است. به طوری که در ۲۴ ساعت گذشته، اکثر محصولات مونتاژی ده‌ها میلیون تومان گران‌تر شده‌اند.
به عنوان مثال، مدل ۱۳۹۹ پژو ۲۰۰۸ در روز گذشته حدود ۱.۳۸ میلیارد تومان قیمت داشت، ولی حالا حدود ۲۰ میلیون تومان گران‌تر شده و با قیمت ۱.۴ میلیارد تومان معامله می‌شود. قیمت مدل ۱۳۹۸ این خودرو نیز با افزایش ۳۰ میلیون تومانی، حالا به ۱.۳۵ میلیارد تومان رسیده است.
بررسی بازار خودرو هفته دوم مهرماه ۱۴۰۱ همچنین نشان می‌دهد که مدل‌های رانا نیز چنین افزایش قیمتی را تجربه کرده‌اند. مدل ۱۴۰۱ رانا پلاس حدود ۵ میلیون تومان گران‌تر شده و با قیمت ۳۱۰ میلیون تومان در دسترس مشتریان قرار دارد.
وضعیت بازار خودرو هفته دوم مهرماه ۱۴۰۱ را در جدول زیر مشاهده می‌کنید.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
مطمئن باشید که هرگز از سمت ما ایمیل‌های مزاحم (اسپم) دریافت نخواهید کرد.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط digitalwebmaster