محققان نوعی ابزار مبتنی بر هوش مصنوعی ساخته اند که می تواند با اسکن چشم خطر بیماری قلبی در افراد را تشخیص دهد. طبق ادعای محققان این روش ساده و سریع نیاز حضور در کلینیک و آزمایشات تهاجمی را از بین میبرد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، محققان نوعی ابزار خودکار با […]
محققان نوعی ابزار مبتنی بر هوش مصنوعی ساخته اند که می تواند با اسکن چشم خطر بیماری قلبی در افراد را تشخیص دهد. طبق ادعای محققان این روش ساده و سریع نیاز حضور در کلینیک و آزمایشات تهاجمی را از بین میبرد.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، محققان نوعی ابزار خودکار با کمک هوش مصنوعی توسعه داده اند که می تواند از عروق شبکیه تصویربرداری کند. نام این ابزار Quartz است و با کمک آن می توان از سلامت عروق مطمئن شد.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
محققان در مطالعات اخیر خود از هوش مصنوعی در تشخیص مشکلات قلبی استفاده کردند. آنها می گویند هوش مصنوعی از رگ ها و شریان های شبکیه تصویربرداری کرده و بدین ترتیب خطر ابتلا به بیماری های مانند سکته، بیماری های قلبی عروقی و مرگ قلبی شناسایی می‌شوند. طبق گفته محققان این مطالعه در آینده به ایجاد آزمایش هایی موثر و غیرتهاجمی در افراد مواجهه با خطر بیماری قلبی می انجامد.
این مطالعه بزرگترین پروژه انجام شده در نوع خود است که می تواند در آینده به .شم پزشکان و پرستاران کمک کند تا بتوانند غربالگری قلی و عروق را بدون نیاز به آزمایش خون و تنها با کمک دوربین انجام دهند.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster