پاول دورف مدیرعامل تلگرام در توضیحات اخیر خود اعلام کرد اپلیکیشن واتساپ چندان امن نیست و به همین دلیل هکرها می توانند به کلیه اطلاعات گوشی کاربران دسترسی پیدا کنند. به گزارش‌ سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، از مدت ها پیش تاکنون در مورد امنیت اپلیکیشن واتساپ شایعاتی منتشر شده بود که در آن […]
پاول دورف مدیرعامل تلگرام در توضیحات اخیر خود اعلام کرد اپلیکیشن واتساپ چندان امن نیست و به همین دلیل هکرها می توانند به کلیه اطلاعات گوشی کاربران دسترسی پیدا کنند.
به گزارش‌ سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، از مدت ها پیش تاکنون در مورد امنیت اپلیکیشن واتساپ شایعاتی منتشر شده بود که در آن به امن نبودن این سرویس اشاره داشت. اخیرا پاول دورف مدیرعامل تلگرام و یکی از رقبای اصلی واتساپ در اظهارات خود بیان کرد این اپلیکیشن امنیت پایینی دارد و می تواند اطلاعات گوشی کاربران را در اختیار هکرها قرار دهد.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
دورف طی یک پست تلگرامی اعلام کرد مشکل امنیتی اخیری که توسط تیم امنیتی واتساپ برطرف شد. کار را برای هکرها و در اختیار گرفتن گوشی کاربر راحت می کند. هکرها با استفاده از این آسیب پذیری می توانند تنها با ارسال یک ویدیو برای کاربر یا تماس تصویری این کار را انجام دهند. طبق ادعای دورف این آسیب پذیری پس از بروزرسانی این اپلیکیشن برطرف نخواهد شد و در نسخه جدید نیز همچنان وجود دارد.
طبق گفته دورف از سال ۲۰۱۷ تاکنون این مشکل امنیتی هر ساله در این اپلیکیشن کشف شده است. دورف در پست خود گفته است: هر سال گزارشی در مورد مشکل واتساپ داده میشود که می گوید این مشکل می تواند اطلاعات کاربران را در معرض خطر قرار دهد. بدین ترتیب کاربران همیشه پر معرض یک نقص امنیتی هستند. این مسائل به بک در های برنامه ریزی شده ارتباط دارد.در صورت کشف یک مورد از آنها نمونه ای دیگر مجددا اضافه میشود. وی در مورد هک شدن جف بزوس نیز توضیحاتی داد که به دسترسی هکرها به اطلاعات گوشی ثروتمندتریتچن فرد اشاره داشت. دورف در ادامه اعلام کرد از چند سال پیش به دلیل وجود میائل امنیتی این برنامه را از گوشی خود حذف کرده است.
در نهایت دورف با اشاره به ناامن بودن واتساپ خاطرنشان کرد که این برنامه به مدت ۱۳ سال برای جاسوسی و کنترل مورد استفاده قرار گرفته بود.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster